خانه بازی بازی جدید می‌خواهید انتخاب کنید؟ این فهرست را حتما ببینید.

بازی جدید می‌خواهید انتخاب کنید؟ این فهرست را حتما ببینید.

توسط فانیبو
115 بازدید
بازی جدید می‌خواهید انتخاب کنید؟ این فهرست را حتما ببینید.

می‌توان بازی را یکی از قدیمی‌ترین اختراعات بشر دانست. از معدود مواردی که پیدایشش به قبل از تاریخ باز می‌گردد، انواع بازی‌ها است. انسان نخستین با چوب، سنگ و سایر ابزاری که در اختیار داشته انواع بازی‌ها را تجربه کرده است. تقلید انواع اصوات، در هنگام حمله، دفاع و یا حتی در مواقع برخوردهای دوستانه را می‌توان از انواع بازی‌ها آن دوره از تاریخ دانست. دلایل زیادی را می‌توان برای بازی کردن برشمرد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به رفع خستگی و تجدید نیرو، تخلیه یا پالایش و آرام کردن انرژی و از همه مهم‌تر برای ایجاد ارتباط اشاره کرد.
شکل بازی‌ها نیز همانند سایر جنبه‌های زندگی دست‌خوش تغییرات زیادی شده است. بازی‌ها اگر در ابتدا یک فعالیت کودکانه به حساب می‌آمد، کم‌کم به یک سرگرمی عمومی برای همه افراد جامعه تبدیل شد. امروزه هیچ سن و جنسیت خاصی برای بازی‌ها نمی‌توان قائل شد و همین به عنوان نقطه قوت این حوزه به شمار می‌آید. برای بسیاری از کمپانی‌های سازنده بازی، ساخت بازی جدید به صورت یک امر تخصصی درآمده است. اشاره اصلی ما در این نوشتار به بازی‌ جدید اعم از ویدئویی و موبایل است که حتما به صورت تفننی و یا حرفه‌ای آن را تجربه کرده‌اید.

 

بازی‌های ویدئویی و پیدایش آنها

از دهه 1950 که انواع کنسول‌های بازی به دنیا معرفی شدند، بازی‌های ویدئویی به یکی از مهم‌ترین و پرسودترین تجارت دنیای سرگرمی مبدل شد. پیشرفت تلفن‌های همراه در سال‌های اخیر، انقلابی نو در صنعت بازی‌ها به وجود آورده است و درهای جدیدی به سمت گیمرهای دنیا گشوده است. بازی‌ها چنان با فرهنگ عامه مدرن ترکیب شده که حتی مادربزرگ‌ها نیز انگری بردز را می‌شناسند. در آمریکا بیش از 42% مردم گیمر هستند و از هر 5 مرد، 4 نفر کنسول بازی دارند.
اولین کنسول‌های بازی در اواخر دهه 40 به دنیا معرفی شد، پس از آن دستگاه Brown Box در سال 1967 تکنولوژی جدید دنیای بازی‌ها به شمار می‌آمد. کنسول‌های آتاری و سگا کم‌کم پس از آن وارد بازار صنعت بازی شدند و هرکدام به نوبه خود توانستند در این حوزه تغییرات زیادی ایجاد کنند.
بازی‌های چندنفره نیز داستان‌ جذابی دارند. در ابتدا تنها دستگاه‌های بازی موجود در فروشگاه و یا کلوپ‌های بازی قابلیت ثبت رکورد هر فرد را به صورت مجزا داشت. در آن زمان رقابت تنها در همان دستگاه ممکن بود. پس از گذشت مدتی و در دستگاه‌هایی همچون کومودور و آتاری قابلیت بازی‌های چند نفره افزوده شد تا جایی که الان می‌توان از سرتاسر دنیا با رقبایی که ممکن است هرگز نبینیم، رقابت کنیم یا در قالب تیم‌های چندنفره با همدیگر گروهی تشکیل داده و بازی کنیم.
مزایای بازی بر هیچ‌کسی پوشیده نیست اما مخالفان بازی‌های ویدئویی همیشه وجود داشته‌اند. جالب است بدانید برخلاف تصور عموم بازی‌های ویدئویی نه تنها برای سرگرمی که به عنوان آموزگاری غریزی به کمک بازیکنان می‌آید. به جز بازی‌هایی که اختصاصا برای آموزش طراحی شده است، بازی‌های استراتژیک نحوه تفکر بازیکنان را پس از مدتی تغییر می‌دهد و کمک می‌کند تا بازیکنان تفکر منطقی را تمرین کنند. بازی‌هایی که درون آنها باید نکات متفاوت را به ذهن سپرد، باعث فعالیت ذهن شده؛ زوال یا کندی ذهن را به مرور متوقف می‌کنند. از همه آنها مهم‌تر به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا با شکست روبه‌رو شده و هربار راه تازه‌ای برای موفقیت بیابند، یاد بگیرند و در کنار هم سن و سالان خود با انواع مهارت‌ها و نقص‌ها به سمت هدف حرکت کنند.
در این مقاله تلاش داریم انواع بازی‌‌ها را با هم بررسی کرده تا در انتها بتوانیم با توجه به علایق و نیاز خود یک بازی جدید برگزینیم. بازی جدید کامپیوتری، بازی جدید PS4 و بی‌شک انواع بازی‌های موبایل را با هم مرور کرده و از عناوین جدید در هر حوزه بهترین‌ها را برمی‌گزینیم. با ما همراه شوید و از بررسی بازی جدید هر کنسول لذت ببرید.

 

نصب بازی های جدید و حداقل مشخصات مورد نیاز

هر سال با پیشرفت بازی‌ها روبه‌رو هستیم و اگر دوست دارید در سال 2020 بتوانید همانند سال‌های پیش به نصب بازی های جدید ادامه دهید، باید مشخصات سیستم خود را ارتقا داده تا بتوانید از عناوین جدید لذت ببرید.
بازی‌ها از لحاظ گرافیک، تکنولوژی‌های صوتی و حافظه مورد نیاز به صورت مداوم در حال تغییر هستند. حداقل مشخصات برای نصب بازی های جدید بر روی کامپیوتر شخصی را در اینجا می‌نویسیم. سه بازی Half life: Alyx، Journey to the Savage Planet و Destroy All Humans! را در اینجا به عنوان سه بازی شاخص قرار دادیم؛ اما این به معنای عمل نکردن بازی‌ها با سیستم کمتر نیست بلکه با چنین مشخصاتی یک بازی روان و بسیار خوب را شاهد خواهید بود.
• OS: Windows 10
• CPU: Intel Core i5-4460 Processor or better
• RAM: 4GB or better
• Graphic Card: NVIDIA GeForce GTX 1060
• Storage: حداقل 10GB

برای گوشی‌های هوشمند نیز حداقل اندروید 6 یا بالاتر، 2GB رم و در IOS نیز حداقل 2GB رم و IOS 11 یا بالاتر نیاز است. البته دوباره باید یادآوری کنیم اگر گوشی شما کمتر از این میزان باشد ممکن است بازی‌ها کمی کندتر باشد یا بعضی از بازی‌های جدید به خوبی اجرا نشوند.

 

برای دانلود بازی جدید کدام سایت ها را پیشنهاد می‌کنید؟

در گذشته بازی‌ جدید کامپیوتر را می‌توانستیم از طریق خرید فلاپی دیسک و بعد انواع سی‌دی‌ها در اختیار داشته باشیم. یعنی برای خرید هر بازی جدید باید تا فروشگاه‌های موردنظر رفته و سپس بازی را خریداری کنیم. اما در حال حاضر برای به دست‌آورن آخرین بازی جدید موجود در بازار تنها باید به سایت رسمی آن بازی رفته و به صورت مستقیم آن را خریداری یا دانلود کنیم.
نه تنها بازی‌های کامپیوتری که حتی انواع بازی اندروید جدید یا بازی IOS جدید از این روش قابل خریداری و نصب است. نیازی به گفتن نیست که امن‌ترین سایت‌ها، سایت‌های رسمی هر بازی یا فروشنده‌های معتبر همچون Apple Store و Google Play هستند. اگر تا به حال از سایت‌ها بازی جدید خریده‌اید از تجربه خود به ما نیز بگویید.

 

بازی موبایل جدید

از مهم‌ترین ابزاری که روزانه و بیشتر از هرچیز و گاهی هر فرد دیگر با آن سروکار داریم، گوشی‌های تلفن همراه ما هستند. طبیعی است که نه تنها تمام کارهای خود را از طریق آنها انجام دهیم بلکه سرگرمی خود را در این ابزار همه‌کاره جستجو نماییم. فقط کافی است عبارتی همچون بازی موبایل جدید را در هر مرورگری جستجو کنید تا انواع موارد را با رتبه‌بندی‌های متفاوت بیابید. اینجا می‌خواهیم انواع بازی جدید موبایل را با هم بررسی کرده تا بتوانیم یکی را برگزینیم.
در اینجا انواع بازی‌ها در هر دسته بندی را در دو قسمت کنسول‌ها و بازی‌های موبایل تقسیم کرده و آنها را توضیح خواهیم داد. برای شروع فقط به بهترین بازی جدید موبایل می‌پردازیم و پس از آن همانند روال ذکر شده عمل خواهیم کرد.

 

Rest in pieces

Rest in pieces

این بازی ساده و جذاب، از بازی‌های دویدنی همچون Temple Run الهام گرفته است. در عوض دویدن شما باید در این بازی موبایل جدید یک مجسمه کوچک که از طنابی آویزان شده را در موقعیت‌های متفاوت به راست و چپ حرکت دهید تا مجسمه در برخورد با موانع متفاوت آسیب نبیند. تکنیک این بازی جدید بسیار ساده است اما مهارت یافتن در آن به تمرین زیادی نیاز دارد.
آنچه باعت تفوق این عنوان بازی بر سایر بازی‌های این چنینی شده، تم ترسناکی است که در آن به کار رفته است. شما برای نجات کاراکترهای زیبا از دست کابوس‌هایشان تلاش خواهید کرد و اولین شخصیتی که این بازی جدید با آن آغاز می‌شود؛ جورجینا است که باید از دست دلقک فرار کند. با توجه به پیشرفتی که در طی بازی خواهید داشت مهارت‌های متفاوتی برای هر کاراکتر گشوده خواهد شد و قبل از اتمام بازی با انواع المان‌های ترسناک روبه‌رو خواهید شد.

 

Bloons TD 6

Bloons TD 6

اگر شما از طرفداران بازی‌هایی هستید که در آن‌ها باید از یک برج دفاع کنید، دشمنانتان به شما حمله خواهند کرد و شما باید بتوانید قبل از آنکه کشته شوید آنها را از بین ببرید؛ پس حتما بازی Bloons TD 6 را برای خود بخرید و از این بازی جدید لذت ببرید. با رابط کاربری کارتونی بامزه و انبوهی از دشمنان عجیب و غریب موجود در بازی، اوضاع می تواند تا حد دیوانه‌کننده‌ای پیچیده و هیجان‌انگیز شود. عمق تصمیمات شما برای دفاع از برج‌ها بی‌نظیر است زیرا هر برج دارای به‌روزرسانی‌های متفاوتی است. مکانیزم‌های دفاعی متفاوتی نیز وجود دارد که شما می‌توانید برای دفاع از دارائی‌های خود برگزینید. علاوه بر اینها، چالش‌های متفاوتی در طی بازی وجود دارد که پس از اتمام آنها به نیروهای جدیدتری دست خواهید یافت یا میزان پول شما را در بازی افزایش خواهد داد. البته خریدهای درون بازی نیز وجود دارد که به دلیل عمق ساختار بازی می‌توان به‌راحتی آنها را نادیده گرفت. با خرید این بازی موبایل جدید می‌توانید تمام این قابلیت‌ها را امتحان کرده و از داشتن آن لذت ببرید.

 

Exploding Kittens

Exploding Kittens

این بازی کارتی جذاب ترکیب متناسبی از استراتژی و شانس است که می‌توانید آن را به همراه دو تا پنج بازیکن دیگر بازی کرده و تلاش کنید تا از بچه‌گربه‌های انفجاری جان سالم به در ببرید. این بازی جدید به خوبی توانسته بازی رولت روسی را همراه با بازی کارتی Uno ترکیب کند و با یک تم گربه‌ای بامزه و عجیب یک بازی موبایل جدید را در اختیار ما قرار دهد.
ورژن اندرویدی این بازی حس بازی‌های کلاسیک کارتی را به خوبی به بازیکن منتقل می‌کند، بازی در ابتدا بسیار ساده آغاز می‌شود و بعد از چند دور به مهارت کافی خواهید رسید. با اینکه این بازی چندنفره است اما می‌توانید برای یادگیری بهتر یا در هنگامی که کسی را ندارید با او بازی کنید به صورت یک نفره آن را انجام دهید. می‌توانید کارت‌های گسترش یافته خریداری کنید اما بازی با همان کارت‌های اصلی بازی به شدت جذاب است.

 

Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile

بازی کال آف دیوتی در انواع کنسول‌ها وجود دارد که در حال حاضر می‌توان آن را بر روی گوشی‌های همراه نیز داشته باشیم. اگر از بازی‌های تیراندازی اول شخص لذت می‌برید پس بدون شک باید بازی جدید کال آف دیوتی را بر گوشی خود داشته باشید. این بازی رایگان است، انواع مدل‌های چندنفره در آن وجود دارد و کاراکترهای کلاسیک و نقشه‌هایی که در سایر بازی‌های کال آف دیوتی دیده‌اید نیز، در اینجا وجود دارد. این بازی موبایل جدید امکان شخصی‌سازی کاراکتر، شرکت در رتبه‌بندی، دریافت جوایز و گزینه‌های بسیار دیگری در اختیارتان خواهد گذاشت. اما مهم‌تر از این موارد سرعت، گرافیک بالا، حس رضایت و جذابیت این بازی است که باعث شده یکی از بهترین بازی‌های تیراندازی حال حاضر تبدیل شود.

 

Tropico

Tropico

بازی‌های استراتژی زیادی در پلی‌استور وجود ندارند و حضور بازی Tropico با طراحی جدید واقعا خوشحال‌کننده است. در این بازی جدید باید تلاش کنید جزیره کارائیبی که در اختیار دارید به شکل مدرنی تغییر دهید. شما رویکرد اصلی بازی را انتخاب می‌کنید؛ اینکه با قوانین سخت همانند یک دیکتاتور در جزیره حکومت کنید یا تلاش کنید یک جزیره رویایی بسازید که با یک انقلاب صنعتی توریست‌های زیادی جلب کرده و شاخص زندگی را در آن افزایش دهید. این ترکیب جالب یک بازی موبایل جدید و جذاب را رقم زده که می‌توانید روی گوشی‌های خود آن را داشته باشید. با قیمت 12 دلار شما تمام امکانات بازی را خریداری خواهید کرد، هیچ‌گونه تبلیغی نخواهید دید و به صورت آفلاین هم می‌توانید بازی کنید.

 

Shadowgun Legends

Shadowgun Legends

اگر از بازی‌های تیراندازی که کمی حالت RPG داشته باشد لذت می‌برید، پس باید آماده شوید و با یکی از بهترین بازی‌های مبارزه با فضایی آشنا شوید. مرکز کنترل بازی پر از امکانات متفاوت است که باید در قسمت‌های متفاوت حضور یافته و ماموریت‌های مختلفی به‌دست آورید. با اتمام ماموریت‌های مختلف ابزار خود را ارتقا داده و شهرت خود را افزایش می‌دهید. مبارزه‌ها هیجان انگیز و ترسناک هستند، پیشنهادهای بسیار مناسبی برای شخصی سازی کاراکتر خواهید داشت و می‌توانید با سایر بازیکنان گروهی تشکیل داده، با هم به ماموریت رفته و عیار کاراکتر خود را بسنجید. این بازی موبایل جدید احتمالا بهترین بازی تیراندازی فضایی موجود در پلی‌استور باشد.

اگر نیاز به یک بازی موبایل جدید داشته باشید از انواع بازی جدید اندروید که اینجا به شما معرفی کردیم می‌توانید یکی را برگزینید. بازی‌ها شامل بازی‌های سرگرم کننده، استراتژیک، تیراندازی و مسابقه هستند که تقریبا سلایق متفاوت را به خوبی پوشش می‌دهند. تعدادی از بازی‌های معرفی شده باید خریداری شوند و تعدادی به صورت رایگان در پلی‌استور قرار دارند. از این قسمت به بعد تقریبا به صورت تخصصی به بازی‌ها می‌پردازیم. همراه ما شوید تا بتوانید از انواع بازی جدید موجود و هیجان انگیز گزینه‌های مناسب خود را برای اوقات فراغت برگزینید.

 

بازی های سال 2019

سال 2019 یکی از سال‌های پر بار برای انواع بازی جدید بود. عناوین بسیاری در این سال معرفی شدند که به موفقیت‌های خوبی دست یافتند. از جمله بازی های سال 2019 می‌توان به عناوین زیر اشاره کرد اما به جز این آثار در سایر قسمت‌های این نوشتار می‌توانید بقیۀ بازی های سال 2019 را ببینید.

 

Rome: Total War

Rome: Total War

اگر از بازی‌های جنگی در مقیاس خیلی بزرگ لذت می‌برید بازی Rome: Total War دقیقا همان چیزی است که شما عاشق آن خواهید شد. در این بازی جدید هزاران سرباز آماده‌اند تا با فرمان شما جنگ را آغاز کنند. شما می‌توانید بین سه عضو اصلی خانواده سلطنتی یکی را انتخاب کنید تا از طریق آن وارد حکومت شده و اروپا و سرزمین‌های وابسته به آن را به‌دست آورید.
تمام جنبه‌های یک زندگی سلطنتی در اختیار شما خواهد بود. از انواع دیدارهای دیپلماتیک گرفته تا مبارزات میان سربازان، همه در اختیار شما است تا به شکل مناسبی آنها را کنترل کنید. در این بازی مجال سرگرمی نخواهید داشت، یا با تمام وجود تلاش می‌کنید سلطنت را نگه‌دارید یا به سرعت یکی از افراد قوی‌تر آن را از شما می‌رباید. این بازی استراتژیک جدید بر روی انواع کامپیوترهای شخصی، اندروید و IOS منتشر شده است.

 

Dragon Ball Legends

Dragon Ball Legends

سری بازی‌های Dragon Ball در سال‌های اخیر به نوعی تجدید حیات یافتند و این بازی جدید موبایل تاکید بیشتری روی این مورد دارد. بازی به شدت جذاب و بامزه است، مخصوصا اگر از طرفداران بازی دراگون بال باشید و در این بازی مراحل متفاوت را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید، کاراکتر و قابلیت‌های خود را ارتقا دهید، جذابیت این بازی را بیشتر درک خواهید کرد.
تمام قابلیت‌ها، حمله‌ها، انتخاب کارت‌ها و موارد این‌چنینی را تنها با حرکت یک انگشت انجام می‌گیرد. بازی در حالت افقی گوشی فعال است که با راحتی بیشتری می‌توانید از انجام این بازی لذت ببرید. همچنین قابلیت دونفره رو در رو با اشخاص حقیقی به شما می‌دهد که می‌توانید با بازیکنانی از سرتاسر دنیا بازی کنید.

 

Real Racing 3

Real Racing 3

پس از تمام این بازی‌ها وقت یک بازی متفاوت رسیده است. بازی موبایل جدید ماشین سواری که تمام مسیرهای بازی، براساس مسیرهای واقعی در سرتاسر دنیا شبیه‌سازی شده است. ماشین‌هایی که در این بازی می‌بینیم شامل برندهایی همچون فراری، لامبورگینی، استون مارتین، مرسدس بنز، فورد و سایر برندهای این چنینی است. در طی این بازی جدید شما مهارت‌های رانندگی خود را در مسیرهای معروف مسابقه امتحان خواهید کرد. با همایش‌های متفاوتی که می‌توانید در آنها شرکت کنید و بازی‌های چندنفره، این بازی موبایل جدید رایگان یکی از بهترین بازی‌های حال حاضر است. گرافیک بازی فوق‌العاده است اما گاهی اوقات تبلیغاتی بر روی صفحه ظاهر می‌شود که منجر به خرید درون برنامه‌ای خواهد شد.

 

Sonic Dash

Sonic Dash

در آخرین بازی که در این قسمت می‌خواهیم معرفی کنیم به یکی از بازی‌های نوستالژیک و دونده رسیدیم. حتی اگر از گیمرهای حرفه‌ای نباشید و تنها در کودکی برای سرگرمی به بازی‌های ویدئویی پرداخته‌اید با این بازی آشنا هستید. اما به جای آن سونیک کلاسیک، این بار در قالب یک بازی موبایل جدید با سونیک جوجه‌تیغی یک بازی دونده جدید را امتحان کنیم.
همانند بازی‌های دونده دیگری که دیدیم همچون فرار از معبد، باید سونیک را به چپ و راست کشیده و او را از موانع دور نگه داریم، سکه‌ها را در راه جمع کنیم و در مواقع مناسب با پرش‌ها بتوانیم امتیازات را به طور کامل به دست آوریم. چند قدرت ویژه نیز وجود دارند که می‌توانید آنها را کسب کنید تا در مواقع لازم از آنها بهره ببرید. به غیر از کاراکتر سونیک این بازی جدید را می‌توان با چند کاراکتر دیگر نیز دنبال کرد.

 

بهترین بازی جدید فوتبال کدام اند؟

در بازی‌های ویدئویی یکی از مهم‌ترین حوزه‌ها، انواع بازی‌های ورزشی است. بازی‌هایی که اختصاصا برای بسکتبال یا بیسبال ساخته و عرضه شده‌اند که هر کدام از آنها طرفدارن خاص خود را دارند. اما در میان تمام بازی‌های ورزشی، بازی‌های فوتبال همیشه از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و این محبوبیت و اهمیت در بازی‌های ویدئویی نیز خود را به رخ می‌کشد. دو غول بازی یعنیPES و FIFA به طور مداوم برای عنوان بهترین بازی جدید فوتبال دنیا می‌جنگند، اگر علاقمندید که به صورت دقیق به بررسی این دو بپردازید مقاله PES 2019 یا FIFA 19 را مطالعه کنید. در اینجا می‌خواهیم به صورت خاص به بازی جدید فوتبال پرداخته و گزینه‌های جدید را به شما معرفی کنیم. پس اگر از علاقمندان به فوتبال هستید با دقت بیشتری این قسمت را مطالعه کنید زیرا بازی جدید فوتبال خود را در اینجا خواهید یافت.

 

PES 2019

PES 2019

حتی اگر از طرفدارن این ژانر از بازی‌ها نباشید بی‌هیچ تردیدی نام PES را شنیده‌اید. در سوال همیشگی میان دو غول فوتبال دنیای بازی‌ها اگر ترجیح می‌دهید گل‌های بیشتری به ثمر برسانید و از نحوه بازی کردن لذت ببرید پس PES انتخاب مناسب شما خواهد بود.
قبلا در مقاله بازی PES 2019 به معرفی کامل این نسخه پرداختیم. اگر تا به حال از نسخه‌های پیشین آن استفاده کرده باشید بهبود گرافیک در این نسخه کاملا برای شما واضح خواهد بود. در این بازی کاراکترها به نحو واقعی‌تری حرکت می‌کنند و به شکل رضایت‌بخشی حس واقعی بودن را به شما منتقل خواهند کرد. تکنیک‌های متفاوت همچون پاس دادن، پنالتی زدن و… به شکل جذابی رضایت شما را جلب خواهد کرد و حتی مهارت بازیکنان و گزارش بازی‌ها به جذابیت این بازی افزوده است.
تنها موردی که ممکن است کمی باعث دلسردی شود از دست دادن مجوزهای بازی‌های متفاوت است. متاسفانه این بازی جدید فوتبال نتوانست مجوزهای خود را نگه دارد و مجوز جام قهرمانان و لیگ اروپا را از دست داد. در این بازی جدید سرورهای آنلاین به شکل قابل ملاحظه‌ای به‌روزرسانی شده و پایدارتر از قبل هستند. اگر از کاربران کنسول ایکس باکس هستید باید به شما بگوییم این بازی جدید فوتبال به عنوان بهترین بازی های Xbox One در سال 2018 انتخاب شده است.

 

FIFA 2019

FIFA 2019

اگر دوست دارید در رقابت لیگ قهرمانان حضور داشته باشید پس به فیفا 2019 خوش آمدید. جزییات گرافیکی جدید، امکانات ارتقا یافته، موسیقی منحصر به فرد و 16 استادیوم جدید لالیگا که با جزییات دقیقی طراحی شده‌اند، همه در این نسخه از بازی جدید فوتبال در اختیار شما است.
در این نسخه می‌توانید توپ را به شکل خیلی متفاوتی کنترل کنید. امکان ضربه مجدد به توپ وجود دارد و از همه مهم‌تر این است که ظرافت کنترل توپ به حدی زیاد شده که ممکن است به راحتی توپ را در حین بازی از دست بدهید. تنها راه کنترل دقیق توپ، تمرین زیاد و به دست آوردن مهارت بیشتر است.
یکی از جذاب‌ترین مدهای بازی فیفا، مد Survival است که در فیفا موبایل، پلی‌استیشن4، ایکس باکس وان و… وجود دارد. به صورت خلاصه در این حالت پس از اینکه بازیکن موفق شد گلی به ثمر برساند از تیم خارج می‌شود که همین سختی بازی را بیشتر کرده و بر لذت و هیجان آن می‌‌افزاید.

 

World Soccer League

World Soccer League

حال اگر بخواهید سایر گزینه‌های خود را بررسی کنید به این دو عنوان از بازی‌های معرفی شده در این قسمت توجه کنید. اولین بازی که تصمیم داریم در میان بازی فوتبال جدید به شما معرفی کنیم، بازی رایگان World Soccer League برای اندروید است. این بازی شاید همانند PES یا FIFA بسیار مشهور نباشد اما با گرافیک خیلی خوب، حدود 120 تیم، 2000 بازیکن، چهار مدل مختلف بازی، و پشتیبانی از 15 لیگ و چندین قابلیت دیگر یکی از بهترین بازی‌های این حوزه است.
تنها ایرادی که می‌توان به این بازی گرفت فریمیوم بودن آن است (بازی رایگان است اما برای به دست آوردن تمام امکانات باید آنچه نیاز دارید درون برنامه خریداری کنید.) مکانیزم بازی به شدت ساده است اما عملکرد کلی آن را می‌توان کمی کند برشمرد.

 

Football Strike

Football Strike

این عنوان یکی از بازی‌های جدید فوتبال است که در اندروید یا IOS می‌توانید آن را نصب کرده و از آن لذت ببرید. کافی است تنها 5 دقیقه وقت اضافه داشته باشید و بخواهید به نحوی آن را سپری کنید، بی هیچ تعللی می‌توانید این بازی را شروع کرده و از بین انواع مدهای متفاوت بازی که در آن لحظه در اختیارتان می‌گذارد یکی را انتخاب کنید. می‌توانید تنها به پنالتی زدن اکتفا نمایید یا یک بازی کامل در مقابل دوست خود انجام دهید، حتی می‌توانید با بازیکنانی از سرتاسر دنیا مسابقه دهید و پس از هر برد از امتیازات به دست آمده خود استفاده نمایید.
در این بازی جدید فوتبال تقریبا همه چیز قابل تغییر و شخصی سازی است. تمام بازیکنان، مدل لباس‌ها، مدل مو و حتی مدل تتوی بازیکنان را می‌توانید تغییر دهید. حتی توپ در این بازی می‌تواند شامل موارد تغییر باشد و آن را ارتقا داده و از امکانات متفاوت استفاده نمایید.
اگر به دنبال بازی جدید فوتبال باشید خواهید دید عناوین بسیاری وجود دارند که می‌توانید برای اوقات فراغت خود آنها را انتخاب کنید. در اینجا به اختصار از 4 عنوان بازی جدید فوتبال نام بردیم. اگر از علاقمندان به بازی‌های ورزشی و فوتبالی هستید، از بازی موردعلاقه خود در این حوزه بگویید.

 

بازی فکری جدید

هیچ فرقی ندارد در چه سن و سالی باشید، بازی فکری همیشه برای ذهن شما لازم است. اگر سایر بازی‌ها تنها برای اوقات فراغت و دورهمی‌های دوستانه جذاب به نظر می‌آیند، بازی‌های فکری باید یکی از کارهای روزمره افراد قرار بگیرند. فرقی ندارد بخواهید از گوشی موبایل، کنسول بازی یا بازی‌های تخته‌ای استفاده کنید، تنها موضوع مهم تداوم این نوع از بازی‌ها است.
بازی فکری می‌تواند قدرت حل مسئله، سرعت فکر و سطح تمرکز شما را بالا ببرد. عناوین زیادی وجود دارند که می‌توانید بازی فکری جدید خود را از میان آنها برگزینید، برای کمک به شما تصمیم داریم چند عنوان از قوی‌ترین عناوین بازی‌های فکری سال‌های اخیر را با هم بررسی و مرور کنیم. با ما همراه باشید که نه تنها یک سرگرمی بلکه چالش ذهنی جدید خود را برگزینید.

 

Heaven’s Vault

Heaven's Vault

باستان‌شناسی به نام Aliya Elasra ربات همراه خود را در منطقه‌ای به نام نبولا گم می‌کند. در طی جستجو برای یافتن آن با رازهای باستانی مواجه می‌شود که نحوه زندگی او را برای همیشه تغییر می‌دهد.
یک زبان باستانی کامل، پازل‌های متفاوت و جواب‌های سردرگم‌کننده وجود دارند که باید آنها را کشف کرده و تلاش کنید به بهترین جواب ممکن برسید. زیرا هر اشتباه کوچک ممکن است شما را در مسیر کاملا اشتباهی قرار دهد. طراحی‌های متفاوت دوبعدی که در محیط سه بعدی قرار گرفته است، جزئیات بسیار زیبایی در اختیار شما قرار می‌دهد و باعث می‌شود که حس کنید واقعا در همان محیط قرار دارید.
محیط باستانی مصر و چین الهام بخش سازندگان این بازی بوده است. راه‌های بسیار زیادی برای هر معما وجود دارد اما نباید فراموش کنید هر راهی که انتخاب کنید باعث تغییر کل داستان خواهد شد. یافتن معنای هر کلمه از زبان باستانی بازی حس خوشایندی به شما خواهد داد که تلاش شما را برای سایر قسمت‌ها بیشتر خواهد کرد. این بازی بی‌نظیر بر روی سیستم کامپیوتر شخصی و پلی‌استیشن 4 قابل اجرا است. اگر به دنبال یک بازی فکری جدید جذاب و خاص هستید، از این بازی غافل نشوید.

 

Baba is you

Baba is you

این بازی برای نینتندو و انواع کامپیوترهای شخصی منتشر شده است. سازنده بازی که با نام حرفه‌ای Hempuli شناخته می‌شود، توانست در سال 2019 یک بازی فکری جدید خلق کند که تمام مولفه‌های یک بازی جذاب در آن به کار رفته است. شخصیت اصلی بازی به نام Baba باید در یک محیط جدید با قوانین اختصاصی، بتواند معماهایی که درون کلمات جای گرفته‌اند، حل کرده و به مراحل بعدی صعود کند.
هر محیط کلماتی دارد که Baba باید بتواند با توجه به معنا یا جایگاهی که آن کلمه دارد، به ادامه بازی بپردازد. مثلا با رسیدن به کلمه Push کاراکتر بازی می‌تواند یک مانع را هل دهد یا با رسیدن به کلمه Move حرکت کند. تا در نهایت به کلمه Win رسیده و پیروز شود. این بازی فکری جدید یک گونه متفاوت از سایر بازی‌ها را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. اگر محیط‌های معمول در بازی‌های فکری و پازلی برای شما خسته کننده شده، این بازی را شروع کنید.

 

Return of the Obra Dinn

Return of the Obra Dinn

کشتی ارواح همیشه برای مخاطبین جذابیت دارد. افرادی که در دل اقیانوس‌ها و دریاها سال‌ها گم‌شده‌اند و هیچ فرد زنده‌ای نمی‌تواند از جزئیات سرنوشت دریانوردان آگاه شود. این جذابیت این بار در قالب یک بازی ویدئویی به بازار آمده تا این بار بازیکن بتواند راز سر به مهر این کشتی ارواح را کشف کند.
بازی از نگاه اول شخص است و بازیکن با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد به لحظه مرگ هر یک از 60 دریانورد و مسافران کشتی بازمی‌گردد تا بتواند دلیل مرگ و احتمالا قاتل آنها را بیابد. این بازی که با الهام گرفتن از گرافیک یک بیتی مکینتاش طراحی شده توانست توجه بسیاری از مخاطبین را به خود جلب کرده و نقدهای بسیار مثبتی دریافت کرد. این بازی فکری جدید بر روی انواع پلتفرم‌ها همچون نینتندو، پلی‌استیشن4 و کامپیوترهای شخصی اجرا می‌شود. اگر به حل معماهای قتل مرموز علاقه دارید این بازی فکری جدید برای شما بسیار مناسب است.

 

The Room: Old Sins

The Room: Old Sins

نسخه اولیه بازی The Room در سال 2012 برای IOS منتشر شد. پس از گذشت یک سال، این بازی هیجان‌انگیز برای اندروید نیز به بازار آمد. این نسخه از بازی، چهارمین نسخه منتشر شده تا به حال است که برای اندروید و iOS توسعه یافته است. شرکت Firehouse در زمان انتشار اولین نسخه بازی، برای سایر ناشران این حوزه، قسمت گرافیکی بازی‌ها را انجام می‌داد. این بازی اولین تلاش آنها برای ساخت یک اثر کاملا منحصر به خودشان بود.
بازی به شکل یک پازل سه بعدی ساخته شده است که بازیکن با توجه به قابلیت‌های تلفن همراه، باید بتواند هر جعبه را بگشاید. بازیکن می‌تواند اطراف جعبه‌ها را نگاه کند، کلیدها را بردارد و یا دکمه‌های خاموش و روشن را بفشارد و در حین تلاش برای حل هر پازل از یادداشت یک فرد ناشناس که قبل از او توانسته پازل را حل کند، استفاده کند. اگر به دنبال یک بازی فکری جدید هستید و از حل معماهای پیچیده لذت می‌برید، این بازی جدید اندروید 2018 را نصب کرده و بازی را شروع کنید.

 

Monument Valley

Monument Valley

این بازی فکری جدید نه تنها برای اندروید و اپل که نسخه مختص به ویندوز فون نیز منتشر شده است. بازی به این شکل است که بازیکن باید پرنسس آیدا را از میان راه‌های پیچیده و موانع متفاوت در یک فضای سورئال راهنمایی کند و بتواند او را به مقصد برساند.
سازندگان این بازی اعلام کرده‌اند این بازی فکری جدید تنها محصول یک جرقه فکری ناگهانی نبوده بلکه با الهام گرفتن از کارهای معماران بزرگی که بناهای عجیب و خاص ساخته‌اند، تصمیم گرفتیم یک بازی فکری خاص با معماری‌های غیرممکن بسازیم. ما فرصتی یافتیم که در آن بتوانیم یک بازی جدید و تازه خلق کنیم. یک بازی که مکانیزم‌های فریبنده برای بازیکنان مبتدی و حرفه‌ای دارد، بدون کارهای سخت و بدون هیچ شکست معمول یا امتیازی برای جمع آوری کردن؛ یک بازی فکری جدید که مشابهش را هیچ جایی پیش از این ندیده‌اید.

 

فندق

فندق

اگر به دنبال یک بازی فکری جدید ایرانی هستید، فندق پیشنهاد ما به شما است. مسلما با تمام جذابیت‌هایی که بازی‌های فکری جدید خارجی در اختیار ما می‌گذارند، کشف معماها به زبان فارسی برایمان دلچسب‌تر خواهد بود. این بازی با مکانیزم آشنایی که در سال‌های اخیر دیدیم، با چند حرف الفبا، باید بتوانیم تعدادی کلمات با معنی بسازیم.
از نکات مثبت این بازی می‌توان به گرافیک جذاب، سادگی بازی، بیش از 900 مرحله و پشتیبانی از همه نوع گوشی و تبلت اشاره کنیم. این بازی توانست تندیس بهترین اپلیکیشن از نظر فارسی نویسی در یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 97 را از آن خود کند.

بازی های جدید و دخترانه

با اینکه گفتن از بازی‌های دخترانه اغلب محیط‌هایی با رنگ صورتی و آهنگ‌های ملایم را به ذهن می‌آورد باید بگوییم امروزه مرزبندی مشخصی برای این گیمرها وجود ندارد. شاید هنوز دختران کم سن و سال از بازی‌های بسیار ساده لذت ببرند اما بازی‌های جدی زیادی هستند که بیشتر دختران را به خود جذب کرده‌اند. بازی‌هایی که به دلیل کاراکتر داشتن کاراکتر زن، می‌توانند به عنوان الگویی برای دختران جوان عمل کرده و جذابیت بیشتری برای آنها خواهند داشت.
در اینجا چند بازی دخترانه کودکانه و چند بازی جدی از این دست به شما معرفی خواهیم کرد، در صورتی که بخواهید برای دختران گیمری که اطراف خود می‌شناسید یک بازی ویدئویی هدیه کنید، گزینه‌های بسیار مناسبی در اینجا خواهید یافت.

 

Overwatch

Overwatch

برای دختران گیمر چه چیزی می‌تواند جذاب‌تر از یک بازی جدید دخترانه تیراندازی باشد؟ در Overwatch برخلاف سایر بازی‌های تیراندازی با شخصیت‌های زن قوی روبه‌رو هستیم که مراحل بازی را یکی پس از دیگری جلو می‌روند. طراحی جزئیات دقیق و بالانس بسیار خوب کاراکترها از نقطه قوت بازی به شمار می‌آید.
این بازی در دو مدل تک‌نفره و چندنفره عرضه شده که مدل تک نفره بیشتر برای یادگیری مکانیزم بازی است. 12 نقشه متفاوت با توجه به کشورهای مختلف در بازی وجود دارند که می‌توان با انتخاب هرکدام از آنها در محیط کاملا متفاوتی قرار گرفت. از مهم‌ترین جنبه‌های بازی می‌توان به سرگرم‌کننده بودن آن اشاره کرد. این بازی چنان جذاب و سرگرم‌کننده است که می‌توان ساعت‌ها بدون احساس خستگی بازی کرد. اگر به دنبال یک بازی جدید هستید، این بازی یکی از پیشنهادات ما به شما است.

 

The Last of Us

The Last of Us

بازی The Last of Us یکی از بهترین بازی های جدید و دخترانه ساخته شده با کاراکتر زن است. این بازی از نگاه سوم شخص پیش رفته و گروه بازیکنان در میان شهر، ساختمان‌ها و جنگل حرکت می‌کنند. بازیکنان باید بتوانند در مقابل افرادی که به وسیله یک ویروس تغییر یافته‌اند مبارزه کرده و از حمله آنها جلوگیری کنند. این بازی دخترانه در سال 2013 منتشر شد و نسخه دوم آن قرار است در ماه می سال 2020 منتشر شود.
در هنگام مبارزه‌ها، کاراکتر اصلی می‌تواند از سلاح‌های دوربرد، انواع تفنگ‌ها و سلاح‌های مبارزه تن به تن همچون کلت استفاده کند. بازیکن می‌تواند با جمع‌آوری آیتم‌های متفاوت امتیاز کسب کرده و سپس سلاح‌های خود را ارتقا دهد. نسخه بعدی The Last of Us یک بازی جدید دخترانه در یک ژانر کاملا جدی خواهد بود که می‌تواند رضایت دختران گیمر را به خوبی جلب کند. این بازی در PS3 و PS4 قابل اجرا است.

 

Disney Land Adventure

Disney Land Adventure

با تمام جدیتی که دختران و زنان جوان به دنبال بازی‌های مفهومی می‌گردند، دختران کوچک همچنان به محیط‌های کودکانه و بازی‌های مفرح نیاز دارند. این بازی پارک اصلی دیزنی را شبیه سازی کرده و شخصیت‌های کارتونی بر اساس موقعیت‌های دقیق خود در پارک، در همان نقطه از بازی قرار دارند. بازیکن در این بازی باید بتواند ماموریت‌های کوچکی به انجام برساند تا ارز دیزنی‌لند دریافت کرده و در بازی خرید کند.
بازیکن می‌تواند به راحتی در بازی حرکت کرده، با شخصیت‌های دیزنی تعامل داشته باشد، با آنها عکس یادگاری بگیرد، در کنار آنها برقصد و یا سایر کارهایی که کودکان آرزو دارند در کنار شخصیت کارتونی محبوب خود انجام دهند. اگر به دنبال یک بازی جدید هستید این یکی از بازی های جدید و دخترانه مناسب است. بازی Disneyland Adventure بر روی پلتفرم ایکس باکس و سیستم عامل ویندوز قابل اجرا است.

 

Princess Give Birth A Baby

Princess Give Birth A Baby

از چالش‌های دائم خانواده‌ها با کودکان خود، معرفی عضو جدید به آنها است. اگر یک خواهر یا برادر کوچک قرار است به خانواده افزوده شود، چه چیزی بهتر از یک بازی کودکانه جذاب می‌تواند این موضوع مهم را برای کودک تفهیم کند؟
بازی با نزدیک شدن موعد به دنیا آمدن نوزاد پرنسس آغاز می‌شود. دختر پرنسس باید به مادرش کمک کند تا وسایل لازم را آماده کرده و به بیمارستان بروند. کودک در طی این بازی هم آموزش‌های متفاوت خواهد دید و هم به سوال دیرینه بچه‌ها پاسخی متناسب به سن‌شان خواهد داد. پس اگر در شرایط مشابهی قرار دارید، تردید نکرده و این بازی جدید دخترانه را برای کودک دلبندتان نصب کنید.

 

Barbie Game

Barbie Game

اگر دختران کوچک شما از علاقمندان به باربی هستند پس بد نیست که بدانید بازی های باربی جدید و قدیمی زیادی وجود دارند که می‌توانید از میان آنها یکی را برگزینید. تقریبا 21 بازی باربی هم برای کنسول‌ها متفاوت و هم در قالب بازی موبایل جدید در دنیا عرضه شده‌اند. تنها کافی است داستان هرکدام را مطالعه کرده و عنوانی را برگزینید که نزدیک‌ترین داستان به روحیات کودکتان داشته باشد.

 

بازی جدید و کودکانه برای انواع سنین

با پیشرفت تکنولوژی مواردی همچون سرگرمی و آموزش کودکان نیز تغییر کرده است. امروزه انواع بازی جدید کودکانه وجود دارد که می‌توانید با توجه به نیاز کودک خود آنها را خریداری یا دانلود نمایید. دو مدل اصلی بازی برای کودکان کم سن و سال وجود دارد: بازی‎های آموزشی و بازی‌های سرگرم کننده.
با توجه به آثار موجود در هر حوزه چند عنوان را به شما معرفی خواهیم کرد که در صورت آشنایی با هرکدام نظر خود را درباره آنها به ما نیز بگویید.

 

بازی جدید و کودکانه آموزشی- نوجوانان تا کودکان کم سن

تنها باید تصمیم بگیرید که ترجیح می‌دهید کودک شما با چه مهارتی آشنا شود، پس از آن با کمی جستجو عناوین بسیاری خواهید یافت که در حوزه مدنظر شما بازی‌های متناسبی ارائه داده است. اغلب بازی‌ها برای آموزش زبان، آموزش رنگ و اعداد، آشنایی با حیوانات و انواع رنگ‌آمیزی هستند. از جمله آنها می‌توانیم به این عناوین اشاره کوتاهی داشته باشیم.
• Nancy Drew Interactive Mysteries: اگر به دنبال بازی جدید و کودکانه برای کودکان کمی بزرگتر هستید و ترجیح می‌دهید بازی تنها بر روی گوشی تلفن همراه نباشد، این بازی پیشنهادی ما است. در این بازی کودک با تفکر منطقی، انواع المان‌های مهم، فرهنگ‌های متفاوت و مهارت حل مسئله آشنا می‌شود. این بازی‌ بر اساس کتاب‌های نانسی درو طراحی شده و از سال‌های دور تا به الان نسخه‌های بسیاری از آن منتشر شده است.

• Kindergarten: Animal: اگر کودکی نزدیک به سن مهدکودک دارید و می‌خواهید او را برای محیط مهد آماده کنید، می‌توانید با دانلود بازی جدید مهدکودک حیوانات، آموزش او را آغاز کنید. در این بازی جدید کودک می‌بیند که باید به تک‌تک شخصیت‌ها اهمیت داده و مراقب آنها باشد، در موقع مناسب با آنها بازی کرده، به آنها غذا دهد و به طور کلی با ساختار حضور خود در محیط جدید آشنا شود.

• Kids Learning Box: Preschool: این بازی جدید و کودکانه تقریبا تمام موارد نیاز برای آموزش یک کودک را به صورت همزمان دارد. مواردی همچون آموزش الفبا، آموزش رنگ‌آمیزی، تمرین حافظه و سایر موارد مهم را در برگرفته است. اگر کودک شما پیش از این بازی کودکانه‌ای تجربه کرده و به آن علاقه نشان داده است، حتما از انجام این بازی نیز لذت خواهد برد.
• Toddler Game for 2 and 3 Years Old: دو عنوان بازی قبلی برای کودکان 5 ساله مناسب است. اما برای کودکان کم سن و سال که هنوز درک کاملی از آموزش موارد مهم ندارند، می‌توانید این عنوان جذاب را دانلود نمایید. این بازی جدید و کودکانه شامل آموزش مهارت‌هایی همچون وصل کردن نقاط، پیدا کردن مورد مشابه و رنگ‌آمیزی است.

 

بازی جدید و کودکانه سرگرم‌کننده

نمی‌توان گفت بازی‌هایی کودکانه‌ای وجود دارند که هیچ آموزشی برای بازیکن در پی نداشته باشند. زیرا ساده‌ترین بازی‌ها نیز با کمک به تقویت حافظه و یا مهارت‌های دست و چشم به نحوی در آموزش کودکان تاثیر دارند. اما در این قسمت بیشتر به بازی‌هایی خواهیم پرداخت که سرگرمی مهم‌ترین وجه آنها هستند.
• Rayman Legend: این بازی جدید و کودکانه نه تنها بسیار سرگرم‌کننده بلکه بسیار جذاب است. بازی محیطی زیبا دارد و نیاز به همکاری در بیشتر قسمت‌های آن به چشم می‌خورد. بازی در بعضی مراحل بسیار سخت می‌شود که می‌توانید به صوت نوبتی با کودک خود بازی کرده و مراحل متفاوت را با کمک یکدیگر بگذرانید. این بازی در انواع پلتفرم‌ها عرضه شده و تقریبا با داشتن هر کنسولی می‌توانید این بازی جدید و کودکانه را خریداری کرده و از آن لذت ببرید.
• Ben 10: مجموعه بازی‌های بن‌تن، با تنوع در نحوه و شکل بازی توانسته‌اند از نام‌های آشنا در این زمینه باشند. بازی های بن تن جدید نیز همانند نسخه‌های قدیمی با شخصیت بن‌تن به جنگ با انواع هیولاها پرداخته و سعی می‌کند آنها را نابود کند. در نسخه‌های جدید صداگذاری و گرافیک بسیار خوبی شاهد هستیم که شاید در گوشی‌های با قابلیت متوسط رو به پایین, برای اجرا با کاهش سرعت مواجه شویم.
• Toca nature: تصور کنید یک بازی هیجان‌انگیز با کتاب مصور کودکتان ترکیب شده و حاصل آن این بازی خواهد بود. در این بازی کودکان می‌توانند از تپه‌ها بالا بروند، کانال‌هایی برای رودها و دریاچه‌ها حفر کنند، درخت بکارند و از همه مهم‌تر کثیف نشوند! پس از انجام این کارها، کودک می‎تواند به نتیجه کارش نگاه کرده و از روند انجام کارها لذت ببرد. این بازی جدید و کودکانه برای اندروید و iOS منتشر شده است.
• Toca Dane: بازی Toca در انواع مختلفی وجود دارد که هرکدام کار متفاوتی را در طی بازی به کودک نشان می‌دهد. یکی از نسخه‌های بسیار جذاب این بازی جدید و کودکانه، Toca Dance است که در بین کودکان 4 الی 8 سال به شدت محبوب است. در طی بازی کودک می‌تواند 3 کاراکتر انتخاب کند، لباس‌های متفاوت به آنها پوشانده و با انتخاب موسیقی، رقص را آغاز کند. در این بازی جدید، اجزای متفاوت کاراکترها را به صورت مجزا می‌توانند به راحتی و تنها با حرکت انگشت تکان دهند. این بازی نیز هم در اندروید و هم در iOS عرضه شده است.

بازی‌های جدید و کودکانه شامل هزاران عنوان است که انتخاب از میان آنها حقیقتا کار دشواری است. تلاش کردیم از عناوین کمتر شناخته شده در این قسمت استفاده کنیم که گزینه‌های جدیدتری در اختیارتان بگذاریم. اگر عناوین بهتری می‌شناسید که در حوزه آموزش و سرگرمی کودکان قوی‌تر عمل کرده است حتما با ما و خوانندگان فانیبو در میان بگذارید تا بتوانیم بهترین‌های ممکن برای نسل جدید را بشناسیم.

بازی های آشپزی جدید و محبوب در سال‌های اخیر کدام‌اند؟

آشپزی از جمله مهارت‌های دوست‌داشتنی است که هم کودکان و هم بزرگسالان علاقه فراوانی به آن دارند. برخلاف آنچه به نظر می‌آید بازی‌های آشپزی تنها برای دختران جذاب نیست بلکه پسران زیادی هستند که به این کار علاقه دارند. در این حوزه چند بازی بسیار قوی وجود دارد که از طریق آن سرگرمی و آموزش را به صورت همزمان به بازیکن عرضه می‌کند. بازی های آشپزی جدید نه تنها به صورت آنلاین که به صورت آفلاین نیز وجود دارند و طرفداران آنها از هر دو مدل بازی لذت می‌برند. با ما همراه باشید که چند عنوان جذاب از این دسته‌بندی را با هم بررسی کنیم.

 

World Chef

World Chef

این بازی به عنوان یکی از بهترین بای‌های آشپزی جدید در سال 2020 است. در این بازی برخلاف سایر بازی‌های آشپزی تنها به یک کشور محدود نشده و غذاهای 20 کشور دیگر را نیز تحت عنوان همین بازی در اختیار بازیکن قرار داده‌اند. ایده اصلی بازی این‌گونه است که پس از این بازی بتوانید رستوران شخصی خود را داشته باشید که مسلم است تنها با یک بازی به چنین مهارتی نخواهید رسید. اما ترفندهای موجود در World Chef بسیار کارآمد هستند و در زندگی روزمره مفید خواهند بود.
بازی شامل سرو غذا، پخت آن و خوش‌آمدگویی به مهمان‌های ویژه است. بازیکنان در یک محیط رقابتی باید تلاش کنند تا بهترین خدمات ممکن را ارائه دهند تا مشتریان خاص آنها به رستوران بازگردند. در این بازی می‌توانید غذاها را به سلیقه خود تزیین کنید که یک حرکت جالب و خاص است.

 

Restaurant Dash: Gordon Ramsay

Restaurant Dash: Gordon Ramsay

اغلب افرادی که به آشپزی علاقه دارند، آشپز مشهور و ماهر یعنی گوردون رمزی را می‌شناسند. حالا بازی اختصاصی او را به وسیله یکی از توسعه‌دهندگان اختصاصی بازی موبایل در اختیار داریم که در کنار او آشپزی را تجربه خواهیم کرد. در این بازی در یک رستوران شلوغ و در یک زمان محدود باید بتوانیم میزبانی مناسبی از مشتریان رستوران داشته باشیم و تلاش کنیم مجموعه رستورانی در تمام دنیا ساخته و اداره کنیم. ناگفته پیداست هرقدر تعداد رستوران‌های ما بیشتر باشد، در این بازی امتیاز بهتری خواهیم داشت.
در میان بازی‌های Dash این اولین بازی است که در قالب یک کاراکتر خاص عرضه شده و بازیکن نیز می‌تواند با توجه به علایق خود کاراکتر خود را شخصی‌سازی کند. این بازی نیز همانند بازی قبل رایگان است اما با خریدهای درون برنامه‌ای می‌توانید قابلیت‌های جدید را امتحان کنید.

 

Cooking Mama Let’s Cook!

Cooking Mama Let's Cook!

اگر در میان بازی های آشپزی جدید به دنبال یک بازی کمی متفاوت‌تر هستید این بازی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این بازی شما باید ماهیگیری کرده، سبزیجات مورد نیاز خود را خریداری کرده و سایر کارهایی که برای یک آشپزی خوب به آن نیاز است، انجام دهید. این بازی توانسته جنبه‌های متفاوت بازی را در کنار یکدیگر قرار داده و اگر تنها آشپزی خسته شدید، با بازی‌های کوچک درون آن سرگرم شوید.
توسعه‌دهندگان بازی Cooking Mama Let’s Cook! قبلا اعلام کرده‌اند که این بازی جدید برای تمام سنین مناسب است. دانلود این بازی نیز رایگان است اما خریدهای درون برنامه و تبلیغات نیز در آن وجود دارد.
اگر به بازی های آشپزی جدید علاقمند باشید حتما یکی از این سه عنوان برای شما یک انتخاب فوق‌العاده خواهد بود. کدام یک را تا به حال تجربه کردید و یا بازی آشپزی دیگری که به آن علاقه دارید کدام است؟ به ما بگویید تا در کنار شما انواع بازی های آشپزی جدید را بشناسیم.

 

بازی های استراتژیک جدید و جذاب دنیا را بشناسیم

بازی های استراتژیک از قدیمی‌ترین بازی‎های تاریخ بشر به حساب می‌آیند. شطرنج، بازی‌های تخته‌ای و حتی بعضی از بازی‌های کارتی هم در این دسته قرار می‌گیرند. پیش از آنکه حتی کامپیوترها وارد زندگی ما شوند، از انواع بازی های استراتژیک بهره بردیم. قبلا در مقاله بهترین بازی های استراتژیک، بعضی از عناوین بسیار قوی این نوع بازی‌ها را به شما معرفی کردیم.
از بهترین بازی‌های استراتژیک که اغلب با آن آشنا هستیم بازی کلش آو کلنز است. پس از موفقیت بی‌نظیراین اثر، بازی راش وارز به عنوان بازی جدید سوپرسل به دنیا معرفی شد اما با استقبال خوبی روبه‌رو نشد. سوپرسل نیز با انتشار پستی اعلام کرد به زودی سرورهای این بازی را خاموش خواهد کرد. حال در اینجا می‌خواهیم بازی های استراتژیک جدید را بررسی کرده و چند گزینه جذاب به شما پیشنهاد دهیم. با ما همراه باشید.

 

Desperados III

Desperados III

سازندگان بازی Shadow Tactics: Blades of the Shogun در حال ساخت سومین سری از بازی Desperados هستند. در این نسخه شما به سال 1870 آمریکا می‌روید و از طریق 5 جنایت‌کار حاضر در آن زمان، بازی را دنبال می‌کنید. هر ماموریت از دیدگاه‌های متفاوتی قابل بررسی است و راه‌های متفاوتی برای برخورد با هر فرد که مانع انجام کارهای شما می‌شود، وجود دارد. بعضی از این راه‌ها مرگبار و بعضی از آن‌ها مسالمت آمیز هستند.
این بازی استراتژیک جدید در نینتندو، پلی‌استیشن4 و کامپیوترهای شخصی قابل اجرا است. با اینکه قرار بود این بازی در تابستان 2019 منتشر شود، تاریخ انتشار آن تغییر یافت و در اخرین اخبار مربوط به آن گفته شده که بازی در سال 2020 عرضه خواهد شد.

 

Hades’ Star

Hades' Star

اگر به دنبال یک بازی استراتژی فضایی با یک کهکشان وسیع هستید، این بازی دقیقا مناسب شما است. در بازی جدید Hades’ Star در سیاره‌ها ساکن می‌شوید، ناوگانی از کشتی‌های فضایی می‌سازید، منابع مختلف را استخراج می‌کنید، تکنولوژی‌های جدید را کشف کرده و به دورترین قسمت‌های کهکشان برای یافتن منابع تازه سفر می‌کنید. این بازی جدید رایگان علاوه بر تمام این موارد، امکان تصاحب خصمانه گونه‌های متفاوت فضایی را به بازیکن می‌دهد. در حالت بازی چندنفره امکانات جذاب دیگری به بازیکن ارائه می‌دهد؛ می‌توان به شکل گروهی ماموریت‌های متفاوتی را به انجام رساند، روابط دیپلماتیک را گسترش داد و حتی در قالب یک شرکت باهم مشغول به کار شوید. این بازی معایب کوچکی نیز دارد، بازی کمی سنگین و کند است اما به طور حتم یکی از بهترین بازی‌های موجود در تم علمی تخیلی موجود در پلی‌استور است.

 

Plague Inc

Plague Inc

یک بازی جدید با رویکردی کاملا متفاوت در میان انواع بازی‌ های استراتژیک بازی Plague Inc است. در این بازی خبری از ارتش و سرباز و پایگاه نیست، بلکه در این بازی تنها با ویروسی کشنده سر و کار داریم. در تبلیغ این بازی شعار «دنیا را از شر انسان‌ها خلاص کنید!» به چشم می‌خورد. این بازی تک‌نفره در ابتدا نقشه دنیا را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید محل شروع ویروس را بر روی آن انتخاب کنید.
هرقدر ویروس شایع‌تر شود و قربانیان بیشتری بگیرد، امتیاز DNA شما بیشتر خواهد شد. پس از ارتقای امتیاز خود می‌توانید ویروس خود را در سه حوزه ارتقا دهید؛ عوارض بیماری مهلک‌تر شود، اثرگذاری آن بیشتر شود و سرعت انتقال آن افزایش یابد. در این بازی جدید اندروید باید بتوانید وضعیت آینده را پیش‌بینی کرده و به نسبت آن بهترین انتخاب‌های ممکن را داشته باشید. علاوه بر اندروید در iOS، ویندوز فون و سیستم عامل ویندوز می‌توانید این بازی را نصب کرده و مردم بیشتری را از بین ببرید!

پرونده بازی های استراتژیک جدید را با این بازی می‌بندیم. اما اگر شما از طرفداران این نوع بازی باشید حتما اسامی بسیاری در ذهن دارید که جذابیت فراوانی برای شما داشتند. برای ما از بهترین بازی‌های این ژانر بگویید تا بتوانیم در کنار هم محبوب‌ترین بازی این ژانر را بیابیم.

 

بازی جدید کامپیوتر که توانسته جزو بهترین‌‌ها قرار بگیرد

حتما اولین بازی‌هایی که بر روی کامپیوتر شخصی بازی کرده‌اید را به یاد می‌آورید. اغلب بازی‌های ساده با گرافیک معمولی که طی سال‌ها ارتقا یافتند. امروزه بعضی از بهترین بازی‌های جدید به صورت اختصاصی برای کامپیوترهای شخصی منتشر می‌کنند. کافی است کامپیوتر شما از حداقل‌های لازم بهره برده باشد تا بتواند چند عنوان از بهترین‌های بازی جدید کامپیوتر را نصب کرده و اجرا کنید. با ما همراه باشید تا چند عنوان از آنها را با هم بررسی کنیم.

 

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt

این بازی حتی بعد از چندسال انتشار همچنان توانسته در بین بهترین بازی‌های موجود در بازار باشد. در این بازی جدید کامپیوتر، تقریبا تمام مولفه‌های لازم برای جذابیت یک بازی را در کنار هم خواهید داشت. باید بگوییم The Witcher نه تنها بهترین بازی جدید بلکه یکی از بهترین بازی‌های ویدئویی ساخته شده تا به حال است.
این بازی از نگاه سوم شخص است و بازیکن می‌تواند گرالت را که یک شکارچی هیولاهاست، کنترل کند. گرالت می‌تواند انواع کارها همچون مبارزه، شنا، پرش، دویدن و… را انجام دهد. او چندین سلاح و دو نوع شمشیر دارد که شمشیر استیل برای کشتن انسان‌ها و شمشیر نقره برای کشتن هیولاها کاربرد دارد. این بازی جدید کامپیوتر به عنوان یکی از بهترین بازی‌های چند سال اخیر شناخته می‌شود.

 

Dusk

Dusk

DUSK از بازی‌های اختصاصی طراحی شده برای کامپیوتر است که در سال اول انتشار برای ویندوز و پس از آن در سال 2019 برای سیستم عامل‌های لینوکس و مک توسعه یافت. هدف این بازی گذراندن مراحل و جان سالم به در بردن از انواع حادثه‌ها است.
بازیکن در این بازی جدید کامپیوتر 2018 انواع سلاح‌های متنوع در اختیار دارد که تعدادی از آنها جادویی هستند و قدرت بیشتری دارند. یک مکانیزم جذاب در این DUSK وجود دارد که می‌توانید در طی آن از یک بعد جدید حرکت کرده و به جلو یا عقب حرکت نمایید. حالت چندنفره این بازی جدید کامپیوتر در حالت آنلاین تا 16 بازیکن را پشتیبانی کرده و می‌توانید در کنار دوستان خود مراحل متفاوت آن را بگذرانید.

 

Control

Control

در بازی کنترل از نگاه شخص سوم وارد بازی می‌شویم. داستان درباره یک مامور ویژه از سازمان مخفی فدرال است که باید از انجام کارهایی که به واقعیت دنیا آسیب می‌زنند جلوگیری کند. این بازی جدید کامپیوتر در سال 2019 منتشر شده و بر روی پلتفرم‌هایی همچون PS4 و نینتندو نیز قابل اجرا است.
سلاح‌های کاراکتر اصلی علاوه بر آنها که سازمان در اختیار او گذاشته، نیروهای جادویی است که می‌تواند از آنها استفاده نماید. ترکیب این دو با یکدیگر باعث می‌شود شخصیت اصلی بتواند با انواع نیروهای مهاجم رو‌به‌رو شود.
قبلا در مقاله بهترین بازی های کامپیوتر در جهان به معرفی انواع بازی‌های فوق‌العاده و هیجان انگیز پرداخته‌ایم. اگر شما نیز از گیمرهایی هستید که همچنان کامپیوتر را بهترین پلتفرم بازی می‌دانید، با مطالعه این مقاله به عناوین جدید و جذاب معرفی شده، نگاهی بیندازید.

 

بازی جدید PS4 برای تمام سنین

با گذشت پنج سال از معرفی PS4، این کنسول در بین گیمرها همچنان محبوبیت زیادی دارد. سال گذشته با معرفی عناوین اختصاصی زیادی برای این کنسول، سال بسیار خوبی برای پلی استیشن 4 به حساب می‌آمد. احتمال می‌دهند که امسال جانشین PS4 معرفی شود، اما تا آن هنگام بازی‌های بسیار خوب دیگری نیز برای این کنسول عرضه خواهد شد. قبلا در مقاله بازی های انحصاری PS4 سال 2019 فهرست کاملی از انواع بازی‌های را در اختیار شما قرار دادیم. در اینجا به اختصار چند عنوان برتر آن را مرور می‌کنیم.

Lost In Space

• Lost In Space: یک بازی بی‌نظیر، فوق‌العاده و بسیار جذاب که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را امتحان کنید. در این بازی با محیطی بسیار وسیع روبه‌رو هستیم که توسعه‌دهندگان آن با تلاش‌های زیاد عمق بسیار خوبی به بازی افزودند. این بازی جدید PS4 به صورت مداوم ارتقا می‌یابد و اگر یک بازی ایده‌آل می‌خواهید از Lost In Space غافل نشوید.

• Mansion Mystery: یک بازی جدید که در آن باید در اطراف یک خانه متروکه جستجو کنید و معماهای متفاوت را حل کنید. در طی این بازی فلش‌بک‌هایی اتفاق خواهد افتاد که در آنها می‌توانید بازی‌های کوچکی انجام داده و به زمان حال بازگردید. این بازی جدید PS4 یکی از عناوین جذاب موجود در بازار است که می‌توانید آن را خریداری نمایید.

• Robot Raptors: آیا تا به حال تصور کرده‌اید که اگر دنیا مملو از حیوانات رباتیک بود، زندگی چقدر تفاوت داشت؟ در این بازی شما در نقش یک شکارچی باید با انواع موجودات مبارزه کنید. این بازی جدید پلی استیشن 4 دنباله‌ای از هیچ بازی دیگری نیست و یک بازی جذاب و یک‌نفره در اختیار شما خواهد گذاشت.

• Difficult decisions: یکی از بازی‌های جذاب استراتژیک است که به نحوی جدید و جذاب اهمیت هر تصمیم را در طی بازی به بازیکن نشان می‌دهد. شما باید در این بازی از طریق کاراکتر اصلی تصمیماتی بگیرید که هر کدام افراد متفاوتی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در ضمن باید از نیروی جادویی کاراکتر اصلی استفاده ولی آن را از دید سایرین پنهان کنید.

 

جدیدترین بازی های اندروید

بازی موبایل جدید را در اوایل این مطلب به تفصیل توضیح دادیم. اما اگر به دنبال بازی‌های اختصاصی اندروید هستید، قبلا در مقاله 10 بازی اندروید سال 2019 به معرفی کامل بعضی از بهترین عناوین پرداختیم. در اینجا نیز به اختصار از بعضی از جدیدترین بازی های اندروید در سال 2020 می‌گوییم. همراه ما باشید و از بهترین‌های سال جاری برای اندروید لذت ببرید.
• Vectronom: بعضی بازی‌ها وجود دارند که با تمام جذابیت خود در گوشه‌های تاریک بی‌توجهی قرار می‌گیرند و آنطور که باید و شاید به آنها پرداخته نمی‌شود. این بازی یکی از همین بازی‌ها است. در این بازی علاوه بر انگشت باید گوش‌های خود را نیز به آن اختصاص دهید و مکعب بازی را بر طبق ریتمی که می‌شنوید حرکت دهید. Vectronom یکی از جدیدترین بازی های اندروید است که ساعات بسیار خوشی برای شما فراهم خواهد کرد.
• PUBG Mobile: در این بازی یا به عنوان یک تیم یا به شکل منفرد وارد مسیری با انواع موانع می‌شویم و باید تلاش کنیم که زنده بمانیم. در این عنوان که از جدیدترین بازی های اندروید است توانسته‌اند همان حال و هوای بازی‌های کامپیوتری را در مقیاس کوچک بسازند.
• NBA 2K20: متاسفانه اکثر بازی‌های ورزشی همانند بازی‌های کارتی شده است. پس از مدتها بازی NBA 2K20 یک بازی واقعی از یک رویداد ورزشی را در اختیار ما می‌گذارد که 5 مدل اصلی بازی دارد. گرافیک بازی در حد یک بازی ارائه شده در کنسول بازی است، هرچند بازی با صفحه لمسی بسیار جذاب است اما همچنان برای یک بازی ورزشی بهترین روش همان کنترل‌های کلاسیک است.

در جدیدترین بازی های اندروید نیز چند عنوان جذاب دیگر به شما معرفی کردیم، اما در انتهای این نوشتار می‌خواهیم از بهترین بازی‌های سال 2019 هم بگوییم. با ما همراه باشید.

 

بازی های سال 2019 که توانستند در صدر محبوبیت قرار بگیرند

اگر تمام بازی‌های فوق‌العاده‌ای که تا به حال منتشر شده را امتحان کردید طبیعی است به دنبال آخرین بازی های سال 2019 باشید. عناوین بسیاری در این مقاله وجود دارد که از در سال گذشته میلادی منتشر شده‌اند اما در اینجا به صورت اختصای چند عنوان دیگر را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

 

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

پنجمین نسخه از بازی شیطان می‌گرید چنان هنرمندانه و فوق‌العاده ظاهر شده که رضایت تمام گیمرها را جلب کرد. با شروع بازی روایتی کوتاه از اتفاقات گذشته را شاهد هستیم، همین باعث می‌شود گیمرهایی که پیش از این بازی را تجربه نکرده‌اند نیز با سیر حوادث آشنا شده و خود در در میان مجهولات احساس نکنند.
این بازی جنگی بدون نیاز به اینترنت نیز بسیار خوب عمل کرده و با معرفی سه کاراکتر اصلی به جنگ با انواع اهریمن‌ها می‌پردازد که هرکدام از کاراکترها پیشینه مختلفی دارند. سلاح‌هایی که هر کاراکتر در اختیار دارد همانند نسخه‌های پیشین است که اگر از قبل این بازی را تجربه کرده باشید به محض شروع بازی می‌توانید حرکات را اجرا کنید. این عنوان که یکی از بهترین بازی های سال 2019 است بر روی کنسول‌های ایکس باکس، پلی‌استیشن و ویندز قابل اجرا است.

 

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence

این بازی جذاب یک بازی ترسناک و پیچیده و از بهترین بازی های سال 2019 به حساب می‌آید. در طی این بازی باید بتوانیم با کاراکتر آمیسیا از برادر کوچکترش یعنی هوگو مراقبت کنیم. در این راه با انواع پازل‌ها روبه‌رو خواهیم شد که باید بتوانیم هرکدام را حل کرده و از گروه‌های تفتیش عقاید و موش‌های طاعون زده فرار کنیم.
شخصیت هوگو نیز می‌تواند یکی از بازیکنان باشد، اما بازی با این کاراکتر کمی خطرآفرین است. هوگو را نباید تنها بگذاریم زیرا به سرعت می‌ترسد و با همین ترس توجه منفی زیادی را به خود جلب خواهد کرد. از سوی دیگر در هنگامی که آمیسیا مشغول مبارزه است هوگو می‌تواند یک نیروی کمکی خوب باشد. این بازی جذاب توانست در سال گذشته نقدهای مثبت بسیاری دریافت کند. این بازی نیز یک بازی جدید کامپیوتر 2019 است که بر روی کنسول‌های ایکس باکس و PS4 نیز قابل اجرا است.

 

معرفی بهترین بازی جدید

به انتهای این مقاله نزدیک می‌شویم و پس از نوشتن از تمام بازی‌ها الان فقط نیاز داریم بدانیم کدام بازی در سال 2020 به بازار می‌آید و عنوان بهترین بازی جدید را از آن خود خواهد کرد؟ در این راستا چند بازی که قرار است امسال عرضه شوند را با توضیحی مختصر در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

این بازی قرار است برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4، ایکس باکس وان و ویندوز در 17 سپتامبر 2020 منتشر شود. حدود 500 نفر در حال کار بر روی این پروژه هستند و شخصیت اصلی بازی بر اساس بازیگر محبوب هالیوود یعنی کیانو ریورز است.

 

12 Minutes

12 Minutes

این بازی که احتمال می‌رود بتواند بهترین بازی جدید سال 2020 باشد برای ویندوز و ایکس باکس منتشر خواهد شد. ما بازی را از نگاه شخص سوم خواهیم دید. شخصیت اصلی در تمام طول آپارتمان می‌تواند حرکت کند. در حین بازی یک پلیس وارد شده و به همسر باردارش اتهام قتل پدر مرد را وارد می‌کند و به سمت زن حمله‌ور شده و زن و جنینش را می‌کشد. در اینجا بازی به نقطه شروع می‌رود و مرد باید تلاش کند تا همسرش را نجات دهد.

 

Tales of Arise

Tales of Arise

داستان این بازی با کنار هم قرار گرفتن دو نفر از دو دنیای متفاوت آغاز می‌شود. یک دنیای پیشرفته و یک دنیای قرون وسطایی که هرکدام ساکنان خود را به شکل متفاوتی کنترل می‌کند. در این بازی با هر دو کاراکتر می‌توانیم بازی کنیم. کاراکتر مرد حافظه خود را از دست داده و کاراکتر زن نفرین شده است به شکلی که هر کسی او را لمس کند درد زیادی احساس خواهد کرد. باید منتظر باشیم و ببینیم آیا این بازی می‌تواند بهترین بازی جدید امسال باشد یا خیر؟تقریبا تمام بازی‌ها را در دسته‌بندی‌های متفاوت بررسی کردیم. اگر تا اینجا همراه ما بودید می‌دانید کدام بازی جدید و در چه ژانری منتشر شده است.

 

جمع بندی‌نهایی از انواع بازی جدید

از اینکه تا اینجا همراه ما بودید متشکریم، در این مقاله تلاش کردیم انواع بازی‌ها را به اختصار معرفی کنیم. چه طرفدار بازی‌های سرگرم‌کننده باشید یا اینکه بخواهید چالش ذهنی برای خود ایجاد کنید حتما در این مقاله توانسته‌اید عنوان بازی مورد نظر خود را بیابید. در اینجا از شما می‌خواهیم از بهترین بازی جدید که تجربه کرده‌اید، برای ما بنویسید. یا اگر هرکدام از این بازی‌ها را قبلا بازی کرده‌اید از نقاط ضعف و قوت هرکدام برای ما و خوانندگانمان بگویید.

دیدگاه خود را بنویسید

مطالب مرتبط

در خبرنامه فانیبو عضو شوید
تا جدیدترین مطالب برایتان ارسال شود
ایمیل شما با موفقیت ثبت شد
جهت تأیید عضویت، صندوق ورودی ایمیل خود را چک کنید
در خبرنامه فانیبو عضو شوید
تا جدیدترین مطالب برایتان ارسال شود
ایمیل شما با موفقیت ثبت شد