خانه فرهنگ و هنر رمان عاشقانه محبوب تان را با این راهنمای حرفه ای کتاب خوانی راحت تر انتخاب کنید

رمان عاشقانه محبوب تان را با این راهنمای حرفه ای کتاب خوانی راحت تر انتخاب کنید

توسط فانیبو
10657 بازدید
رمان عاشقانه محبوب‌تان را با این راهنمای حرفه‌ای کتاب‌خوابی راحت‌تر انتخاب کنید

بسیاری از کسانی که شروع به خواندن کتاب می‌کنند کم‌کم ژانر و سبک مورد علاقه‌شان را پیدا می‌کنند و پس از آن تنها ترجیح می‌دهند که در محیط امن خود کتاب بخوانند و هر چه بیشتر در آن سبک غرق بشوند. بسیاری از نوجوانان و حتی افراد بالغ‌تر، به رمان عاشقانه علاقه دارند. شور و شوقی که این کتاب‌ها برای توصیف شور و شوق حاصل از احساس عشق در خوانندگان ایجاد می‌کنند، احتمالا چیزی است که باعث می‌شود یک نفر تصمیم بگیرد بیشتر از باقی سبک‌های نوشتاری، این نوع کتاب‌ها را دنبال کند. داستان غم‌ها و شادی‌های حاصل از عشق و رنج دوری از محبوب، انگیزه اصلی بیشتر این داستان‌ها است.

همه در زندگیشان به اندکی عشق نیاز دارند و یکی از راه‌های دریافت این شور و شوق از طریق خواندن رمان عاشقانه است. نگاهی داریم به بهترین رمان های عاشقانه که تاکنون به زبان فارسی، یا انگلیسی چاپ شده‌اند. همچنین بسیاری از این کتاب‌های انگلیسی‌زبان را می‌توانید با ترجمه مترجمان کشورمان، از کتاب‌خانه‌ها تهیه کنید. به کتاب‌خانه‌های دیجیتال نیز می‌توانید سر بزنید.

 

پیدا کردن بهترین رمان های عاشقانه و رمان عاشقانه جدید

برای انتخاب بهترین رمان های عاشقانه بهتر است که به وبسایت گودریدز یا وبسایت LibraryThing سری بزنید.

گودریدز چیزی بیشتر از یک وبسایت پیشنهاد کتاب است. می‌توان آن را یک انجمن آنلاین نقد و رتبه‌بندی کتاب‌ها دانست. گودریدز بر اساس کتاب‌هایی که تاکنون خوانده‌اید یا کتاب‌هایی که دوستانتان خوانده‌اند، کتاب‌های دیگری را پیشنهاد می‌دهد که آن‌ها را بخوانید. همچنین گودریدز در بخش هایلایت‌ها، لیستی از کتاب‌هایی دارد که به تازگی محبوب یا منتشر شده‌اند. پس این سرویس برای پیدا کردن رمان جدید عاشقانه نیز گزینه بسیار خوبی است. می‌توانید در Goodreads کتابخانه یا لیست‌هایی بسازید و در بحث‌ها و پرسش و پاسخ‌های هر کتاب شرکت فعال داشته باشید. حتی بعضی نویسنده‌ها در این سایت برای کتاب‌هایشان جلسه پرسش و پاسخ آنلاین برگزار می‌کنند.

اما لایبرری‌ثینگ زمان زیادی است که در این عرصه حضور فعال دارد. در حقیقت این وبسایت ادعا می‌کند که بزرگترین باشگاه کتاب‌خوانی آنلاین جهان است و اگر از آن استفاده کرده باشید، می‌دانید که چنین حسی را به همراه خود دارد. می‌توانید کتاب‌هایی را به کاتالوگ خود اضافه کنید و بر اساس کتاب‌هایی که خوانده‌اید، پیشنهاداتی را از این وبسایت دریافت کنید. همچنین دو نوع سرویس پیشنهاد مختلف در LibraryThing موجود است. در این سرویس می‌توانید در گروه‌ها و مباحثه‌ها شرکت کنید و کتاب‌های به‌خصوص و نویسندگان را ببینید.

 

دانلود رمان عاشقانه

برای این که بهترین رمان های عاشقانه را بتوانید به صورت کتاب الکترونیکی تهیه کنید، راه‌های مختلفی وجود دارد. پیشنهاد ما به شما این است که برای رعایت حقوق مولفان، این کتاب‌ها را به صورت قانونی خریداری و دانلود کنید. برای کتاب‌های ایرانی، وبسایت‌های زیادی وجود دارند که در بستر خودشان، می‌توانید کتاب‌ها را تهیه کنید. این کار برای کتاب‌های خارجی نیز در سایت‌هایی نظیر سرویس آمازون ممکن است.

اما برای دانلود غیرقانونی آثار خارجی، وبسایت‌های پایرسی زیادی وجود دارد. از سایت‌های ترکر تورنت گرفته که همه‌شان بخش کتاب‌های الکترونیکی را دارند تا وبسایت‌های ویژه دانلود کتاب مثل Libgen که سال‌هاست به عنوان مرجع دانلود کتاب و مقالات نامش مطرح است. این وبسایت که نام اصلی‌اش Library Genesis است در سال 2008 توسط دانشمندان روسی بنا شد. پس از بسته شدن وبسایت library.nu، این وبسایت لایبرری جنسیس بود که جایش را گرفت. این سایت نیز مانند باقی سایت‌های دانلود با مشکلات مربوط به حقوق نشر و کپی مواجه و بارها بسته شده است. اما مجددا به فعالیت برگشته است. تا 28 جولای 2019، این وبسایت ادعا می‌کند که حدود 2.4 میلیون عنوان کتاب غیرداستانی، 80 میلیون مقاله چاپ‌شده علمی، 2 میلیون فایل کمیک، 2.2 میلیون کتاب داستانی و 0.4 میلیون نسخه مجله مختلف دارد. دانلود کتاب از این وبسایت به صورت مستقیم امکان‌پذیر است.

 

بهترین رمان عاشقانه خارجی

با کمک نقدهایی که در وبسایت گودریدز نوشته شده است، این لیست را آماده کرده‌ایم که محبوب‌ترین رمان های عاشقانه تاریخ هستند. این چند رمان عاشقانه در بین بهترین رمان‌هایی هستند که صدها هزار خواننده، آن‌ها را تحسین کرده و نمرات بالایی به آن‌ها در وبسایت گودریدز داده‌اند. این لیست، از نظر غنای عاشقانه، بی‌نظیر است. از یک اثر از ملکه رمان‌های عاشقانه، نورا رابرتس که بیش از 225 اثر رمانتیک تا کنون نوشته است، تا آثار کلاسیکی مثل جین ایر و بر باد رفته و آثار معاصری که باعث می‌شوند شما رقیق بشوید!

سلیقه‌تان هر طور که می‌خواهد باشد، اگر به دنبال رمان عاشقانه خوبی هستید، رتبه‌بندی سایت گودریدز جایی است که باید از آن شروع کنید. بهتر است که به سراغ اصل مطلب برویم. بهترین رمان عاشقانه خارجی چه بخوانیم؟

 

1- رمان عاشقانه بر باد رفته (Gone With The Wind)

1- رمان عاشقانه بر باد رفته (Gone With The Wind)

این رمان که نوشته مارگارت میچل است، در سال 1937 منتشر شد و توانست جایزه رمان حماسی پولیتزر را از آن خود کند. گودریدز این کتاب را «یکی از محبوب‌ترین کتاب‌هایی که تا کنون نوشته شده‌اند» می‌داند. داستان کتاب بربادرفته، داستان زنی سرسخت به نام اسکارلت اوهارا است. این دختر جنوبی زیبا، برای عشق در زندگی‌اش تلاش می‌کند و برای حفظ بنیان خانواده‌اش در هنگام جنگ داخلی آمریکا و پس از آن که دوران بازسازی نام دارد با موانع مختلفی روبرو می‌شود.

 

2- رمان عاشقانه با ما تمام می شود (It Ends with Us)

2- رمان عاشقانه با ما تمام می شود (It Ends with Us)

بهترین رمان عاشقانه سال 2016 در وبسایت گودریدز به انتخاب کاربران، این کتاب از کالین هوور بود که بسیاری از طرفداران این ژانر را در بهت فرو برد. داستانی قدرتمند و غیرمنتظره که شخصیت اصلی، لیلی را در میان بی‌نظمی‌های یک رابطه نامناسب که در آن مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد دنبال می‌کند.

 

3- رمان عاشقانه من پیش از تو (Me Before You)

3- رمان عاشقانه من پیش از تو (Me Before You)

این کتاب، اولین قسمت از سه‌گانه رمان‌های «من پیش از تو» نوشته جوجو مویز است که داستان یک دختر معمولی به نام لوییزیا کلارک را روایت می‌کند. لوییزیا پس از این که شغل جدیدی پیدا کرد، عاشق رییس خود می‌شود که ویل ترینور نام دارد و ویلچرنشین است. این رمان، در سال 2016 باعث ساخته‌شدن فیلمی به همین نام و با بازی سم کلفلین و امیلیا کلارک شد.

 

4- رمان عاشقانه غرور و تعصب (Pride and Prejudice)

4- رمان عاشقانه غرور و تعصب (Pride and Prejudice)

این کتاب احتمالا یکی از بهترین رمان های عاشقانه است که توسط جین آستن نوشته شده است. غرور و تعصب داستان قهرمانی به نام الیزابت بنت را تعریف می‌کند که خود را در تضاد با محبوبش، آقای دیری می‌یابد. کیرا نایتلی برای ایفای نقش بنت در سال 2006 توانست کاندید دریافت جایزه اسکار شود.

 

5- رمان عاشقانه پرنده‌های خارزار (The Thorn Birds)

5- رمان عاشقانه پرنده‌های خارزار (The Thorn Birds)

این کتاب، یکی دیگر از منابع الهام تمام ژانر رمانتیک و عاشقانه است. داستان پرنده‌های خارزار در صحراهای دورافتاده استرالیا اتفاق می‌افتد و روایت خانواده کلیری را در طول چند دهه دنبال می‌کند. اما تمرکز اصلی داستان بر روی دختر این خانواده، مگی و علاقه ممنوعه او به یک کشیش است.

 

6- رمان عاشقانه غریبه (Outlander)

6- رمان عاشقانه غریبه (Outlander)

سریالی که از روی این کتاب ساخته شده است توانسته پس از چند فصل در شبکه استارز، محبوبیت بسیار زیادی به دست بیاورد. اما اولین کتاب از یک سری هشت‌تایی با داستان شخصیت اصلی‌اش، کلیر آغاز می‌شود که به طریقی توانسته به گذشته، در دهه 1740 کشور اسکاتلند سفر کند. این‌جاست که او رابطه‌ای را با یک جوان جنگجو و عاشق‌پیشه به نام جیمی فریزر آغاز می‌کند.

 

7- رمان عاشقانه نفرت بازی (The Hating Game)

7- رمان عاشقانه نفرت بازی (The Hating Game)

این اولین رمان سالی تورن بود که اتفاقا به رمان پرفروشی هم بدل شد. لوسی هاتن و جوشوا تمپلمن هر دو دستیار اجرایی در یک شرکت انتشاراتی هستند. لوسی یک زن دمدمی است و جوشوا نیز بسیار دقیق و حساس است. این دو نفر از یک‌دیگر متنفرند. خیلی از هم متنفرند. اما شاید فقط فکر می‌کنند که از یک‌دیگر بدشان می‌آید!

 

8- رمان عاشقانه عاشق تاریکی (Dark Lover)

8- رمان عاشقانه عاشق تاریکی (Dark Lover)

اولین کتاب از سری 16 رمان Black Dagger Brotherhood داستان یک خون‌آشام اصیل به نام رث را روایت می‌کند که عاشق یک دختر دورگه ومپایر به نام بث می‌شود. بث خیلی سریع با دنیای زیرزمینی خون‌آشامان آشنا و درگیر آن می‌شود.

 

9- رمان عاشقانه سوارکار برنزی (The Bronze Horseman)

9- رمان عاشقانه سوارکار برنزی (The Bronze Horseman)

در طول تابستان سال 1941، خانواده متانوف در لنینگراد زندگی بسیار سختی را متحملند. وقتی که ارتش نازی‌ها به شهر می‌رسند، آینده‌شان بسیار غم‌افزا می‌شود. برای تاتیانا عشق با ورود الکساندر معنی پیدا می‌کند. اما رازی عجیب و غریب و مرگ‌بار بر دوش الکساندر سنگینی می‌کند.

 

10- رمان عاشقانه عریان برای تو (Bared to You)

10- رمان عاشقانه عریان برای تو (Bared to You)

این اولین کتاب از یک سری پنج‌گانه نوشته نویسنده مشهور رمان‌های بزرگسال، سیلویا دی است. بسیاری این سری کتاب‌ها را با سری «پنجاه طیف گری» مقایسه می‌کند. در این کتاب‌ها تمرکز داستان بر روی شخصیت‌های اصلی، اوا و گیدئون است که در کودکی با سوءاستفاده جنسی مواجه شده‌اند و از آن جان سالم به در برده‌اند. اما هر دو در حال تلاش برای سلطه بر حس ناراحت‌کننده‌ای هستند که از زمان کودکی بار سنگینش را بر دوش می‌کشند و تلاش می‌کنند که رابطه‌ای پایدار و سالم را با یک‌دیگر بنا کنند.

 

11- رمان عاشقانه فاجعه زیبا (Beautiful Disaster)

11- رمان عاشقانه فاجعه زیبا (Beautiful Disaster)

در این رمان رمانتیک جدید نوشته جیمی مک‌گوایر، ابی ابرناثی سعی می‌کند که با ورود به کالج، تصویر یک دختر سربه‌راه خود را حفظ کند. اما ترویس مدوکس، پسر سرسخت کالج، این کار را برای او سخت می‌کند. مخصوصا پس از آن که این دو با یک‌دیگر بر سر موضوعی شرط می‌بندند که به زودی سبب می‌شود از خط قرمزهایشان بگذرند.

 

12- رمان عاشقانه این مرد (This Man)

12- رمان عاشقانه این مرد (This Man)

جودی الن مالپاس در اولین قسمت یک سه‌گانه اعتیادآور که «این مرد» نام دارد، آوا اوشی، یک طراح داخلی را تصویر می‌کند که توسط یک مرد جذاب اغوا می‌شود. او نمی‌خواهد که عاشق این مرد باشد اما همه ما می‌دانیم که داستان چطور پیش خواهد رفت. این‌طور نیست؟

 

13- رمان عاشقانه جین ایر (Jane Eyre)

13- رمان عاشقانه جین ایر (Jane Eyre)

این کتاب معروف‌ترین رمان نوشته شده توسط شارلوت برونته است که در سال 1847 به چاپ رسیده است. کتاب به مسائل گوناگونی مثل دین و مذهب، جنسیت و طبقه اجتماعی اشاره می‌کند و در قرن نوزدهم به عنوان کتابی پیشرو و جنجالی شناخته می‌شد. همچنان می‌توان این کتاب را به عنوان یکی از بهترین‌های ژانر عاشقانه برشمرد. شخصیت اصلی داستان کتاب که جین ایر نام دارد، با احساسات و عشقی که برای آقای روچستر، رییسش، در قلب خود حس می‌کند، بسیار پرداخت جذابی دارد. احتمالا کنار گذاشتن این کتاب کار بسیار سختی خواهد بود و خیلی زود تمامش خواهید کرد.

 

14- رمان عاشقانه چشم انداز در سفید (Vision in White)

14- رمان عاشقانه چشم انداز در سفید (Vision in White)

این کتاب که توسط رمان‌نویس محبوب، نورا رابرتس نوشته شده است، در بین بیش از 200 کتاب مختلف او، شاید بهترینشان باشد. در اولین قسمت سری چهارگانه «عروس»، عکاس عروسی، مک الیوت خودش را هنگامی پیدا می‌کند که عاشق برادر یکی از تازه‌عروس‌ها شده است. معلم زبان انگلیسی که کارتر مگوایر نام دارد. این داستان که در ابتدا به نظر یک دل‌باختگی معمول است، در نهایت به داستانی پیچیده‌تر بدل می‌شود.

 

15- رمان عاشقانه درهم (Tangled)

15- رمان عاشقانه درهم (Tangled)

کتاب برنده بهترین رمان عاشقانه سال 2013 در وبسایت گودریدز، داستانی از اما چیس است است که مانند بسیاری از آثار کلاسیک، در آن دو فرد که در ابتدا از هم به شدت متنفرند، به یک‌دیگر علاقه‌مند می‌شوند. در این کتاب تاجر پول‌دار، درو، نقطه ضعفش را همکار جدید جاه‌طلب و زیبایش، کاترین می‌یابد.

 

16- رمان عاشقانه دفتر خاطرات (The Notebook)

16- رمان عاشقانه دفتر خاطرات (The Notebook)

این شاید یکی از بهترین و معروف‌ترین کتاب‌های نیکولاس اسپارکس باشد. ما با عشق درگیرانه و بی‌انتهای الی و نواه طرفیم که برخلاف سال‌ها جدایی‌شان همیشه راهشان را به سمت یکدیگر پیدا می‌کنند.

 

17- رمان عاشقانه حرامزاده زیبا (Beautiful Bastard)

17- رمان عاشقانه حرامزاده زیبا (Beautiful Bastard)

این کتاب که به عنوان یکی از فن‌فیکشن‌های سری توایلایت منتشر شد، اولین قسمت از یک سری پنج‌گانه است که داستان کلوئی میلز و رییسش بنت رایان را روایت می‌کند. رابطه‌ای بین یک رییس و کارمند که بسیار فراتر از این‌ها خواهد رفت.

 

18- رمان عاشقانه پروژه رزی (The Rosie Project)

18- رمان عاشقانه پروژه رزی (The Rosie Project)

این کتاب که به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان در سال 2013 شناخته می‌شود، نوشته گرام سیمپسون است. داستان توسط شخصیت اصلی رمان، یعنی دون تیلمان روایت می‌شود. یک پروفسور ژنتیک عجیب و غریب از نظر اجتماعی که تصمیم می‌گیرد یک همسر پیدا کند. با کمک یک آموزش 16 صفحه‌ای به نام «پروژه همسر»، او رزی را پیدا می‌کند. یک گزینه بسیار دور از انتظار که در نهایت قلب او را تصاحب می‌کند.

 

19- رمان عاشقانه عروس شاهزاده (The Princess Bride)

19- رمان عاشقانه عروس شاهزاده (The Princess Bride)

عروس شاهزاده رمانی از سال 1973 است که توسط ویلیام گلدمن نوشته شده است. این کتاب در سال 1987 منبع الهام ساخت فیلمی به همین نام و با کارگردانی راب رینر شد که خود گلدمن فیلم‌نامه‌اش را نوشته بود. این کتاب المان‌های کمدی، ماجراجویی، فانتزی، دراما و رومنس را در کنار هم دارد.

 

20- رمان عاشقانه ربکا (Rebecca)

20- رمان عاشقانه ربکا (Rebecca)

ربکا رمانی نوشته دافنه دوموریه است که در سال 1938 منتشر شده است. این اثر تحت تاثیر رمان جین ایر نوشته شده است و جزو بهترین آثار این نویسنده انگلستانی است. داستان رمان از شهر مونت کارلو آغاز می‌شود. جایی که شخصیت اصلی داستان، عاشق ماکسیم د وینتر می‌شود. او که در کودکی یتیم بوده و به عنوان یک خدمت‌کار، کار می‌کند، باور نمی‌کند که چنین شانس خوبی دارد. اما وقتی که وارد ملک شخصی ماکسیم می‌شود، متوجه سایه بسیار بزرگ همسر سابق او بر روی زندگی‌شان می‌شود.

 

بهترین رمان ایرانی عاشقانه

اما نوبتی هم که باشد، نوبت معرفی بهترین رمان ایرانی عاشقانه است. در طول تاریخ ادبیات ایران، همواره عشق و عاشقی جزء لاینفک نوشته‌های ادیبان و نویسندگان بوده. از غزلیات عاشقانه حافظ تا رمان‌های معاصر، همیشه رنج دوری از معشوق، هسته اصلی آثار بسیاری از هنرمندان ایرانی بوده. در این بخش تعدادی از رمان های عاشقانه معاصر را به شما معرفی می‌کنیم.

 

1- رمان سلوک نوشته محمود دولت آبادی

1- رمان سلوک نوشته محمود دولت آبادی

سلوک رمانی عاشقانه نوشته محمود دولت آبادی است که روایتی شرقی از عشق بین دو شخصیت اصلی داستان، یعنی قیس و مهتاب را به تصویر می‌کشد. نوشتن این کتاب برای دولت‌آبادی حدود 4 سال طول کشید و یکی از آثار جدیدتر او به شمار می‌رود.

قیس مردی است که عاشق دختری به نام مهتاب می‌شود. اما مهتاب 17 سال از او کوچک‌تر است. این عشق که مهتاب نیز درگیرش شده است، کم‌کم پیچیده می‌شود. قیس نماد مردی شرقی با افکار سنتی و خشک است که دچار خودشیفتگی است و به خاطر علاقه بسیار زیادش به مهتاب، او را جزو دارایی‌های خود می‌داند و هیچ اراده مستقلی را از او قبول نمی‌کند. اما مهتاب که چشمش از عشق کور شده بود، به خودش می‌آید و این استقلال را به عشق اولویت می‌دهد و قیس را ترک می‌کند.

 

2- رمان بار دیگر شهری که دوست می داشتم نوشته نادر ابراهیمی

2- رمان بار دیگر شهری که دوست می داشتم نوشته نادر ابراهیمی

نادر ابراهیمی در سال 1315 در شهر تهران به دنیا آمد و در 16 خرداد سال 1387 پس از سال‌ها مبارزه با بیماری در گذشت. او در طول دوران زندگی‌اش از خود حدود 90 اثر مختلف به جا گذاشته است که همگی در زمره بهترین‌های ادبیات معاصر قرار دارند. بار دیگر شهری که دوست می‌دارم در سال 1345 و سی سالگی او منتشر شد و توانست از همان زمان طرفداران خود را پیدا کند و به عنوان یکی از بهترین رمان های عاشقانه ایرانی مطرح شود.

راوی داستان پسر کشاورزی است که از زمان کودکی با معشوقه‌اش، هلیا، هم‌بازی بوده است. این دو تصمیم به ازدواج می‌گیرند اما به خاطر اختلاف طبقاتی پسر کشاورز با هلیا که دختر خان است، خانواده‌شان با این ازدواج مخالفت می‌کنند. به همین دلیل هر دو نفر به چمخاله می‌گریزند و با یک‌دیگر زندگی‌ای را آغاز می‌کنند.

اما سختی‌های زندگی بر این عشق چیره می‌شود و هلیا، پسر را به مقصد شهرش ترک می‌کند.

 

3- رمان چشم هایش نوشته بزرگ علوی

3- رمان چشم هایش نوشته بزرگ علوی

چشم‌هایش رمانی عاشقانه نوشته بزرگ علوی است که در سال 1331 برای اولین بار منتشر شد. در این رمان، علوی از روش استعلام و استشهاد برای پیش‌برد داستان استفاده می‌کند. به این صورت که قطعات مختلف روایی داستان را در کنار هم می‌گذارد تا طرحی کلی بیافریند که بر اساس حدس و گمان است. این نوع روایت بیش‌تر در ادبیات جنایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

داستان کتاب اما جذاب است. استاد ماکان کسی است که به خاطر مخالفت با دیکتاتوری رضاشاه در تبعید، می‌میرد. یکی از آخرین نقاشی‌های او، تابلویی به نام چشم‌هایش است که چشمان زنی را نشان می‌دهد که انگار رازی در آن‌ها پنهان است. راوی داستان، ناظم مدرسه‌ای است که آثار استاد ماکان در آن به نمایش گذاشته شده است. او تصمیم می‌گیرد که به راز مرگ استاد ماکان پی ببرد. کم‌کم متوجه می‌شود که مرگ استاد، ارتباطی با این تابلو و چشم‌های آن زن دارد. پس تصمیم می‌گیرد که زن را پیدا کند.

 

4- رمان شوهر آهو خانم نوشته علی محمد افغانی

4- رمان شوهر آهو خانم نوشته علی محمد افغانی

رمان شوهر آهوخانم اولین رمان علی محمد افغانی است که در سال 1340 شمسی به بازار عرضه شد و به عنوان یکی از مهم‌ترین آثار ادبیات داستانی دوران معاصر شناخته می‌شود. افغانی این کتاب را در زندان، بین سال‌های 1333 تا 1338 نوشته است و پس از آزادی از زندان، با هزینه شخصی آن را چاپ کرد زیرا هیچ ناشری قبول نمی‌کرد که داستان بلند یک نویسنده ناشناس را چاپ کند.

داستان شوهر آهوخانم در سال 1313 در کرمانشاه رخ می‌دهد و هسته اصلی داستان را واقعیت‌های ناراحت‌کننده زندگی زنان در طبقات اجتماعی پایین جامعه تشکیل می‌دهد و در نکوهش چندهمسری است. آهوخانم زن زحمتکشی است که نماد زنان ایرانی است. زنی که حق و حقوقی ندارد و خوار می‌شود.

 

5- رمان یک عاشقانه آرام نوشته نادر ابراهیمی

5- رمان یک عاشقانه آرام نوشته نادر ابراهیمی

یک عاشقانه آرام دیگر اثر نادر ابراهیمی است که برای اولین بار در سال 1374 توسط نشر روزبهان به چاپ رسید. در بهار سال 1397، این کتاب در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های طرح عیدانه قرار گرفت. در سال 1391 یک عاشقانه آرام با صدای پیام دهکردی به صورت کتاب صوتی با مدت زمان 510 دقیقه در آمد. یک عاشقانه آرام تا کنون بیش از 25 بار تجدید چاپ شده و داستان عشق دو شخصیت انقلابی را از شهرهای متفاوت ایران روایت می‌کند.

این کتاب داستان گیله‌مردی را روایت می‌کند که ساواک کار کردنش را ممنوع کرده است. در همین حین او دلباخته دختری می‌شود که او نیز دست بر قضا، درگیر مبارزه سیاسی است.

 

بهترین رمان عاشقانه کوتاه

آیا به دنبال بهترین رمان عاشقانه کوتاه هستید؟ در این بخش به این سری رمان‌ها می‌پردازیم.

 

1- رمان Long Way Gone نوشته چارلز مارتین

1- رمان Long Way Gone نوشته چارلز مارتین

کوپر یک خواننده و ترانه‌نویس است که هیچ‌گاه نتوانسته اجراهای خوبی داشته باشد و دیلی زنی است که صدایی بهشتی دارد و او عاشقش است. اما وقتی که تراژدی اتفاق می‌افتد، کوپر به شهر خانگی‌اش در کلرادو باز می‌گردد و نمی‌داند که باید انتظار چه چیزی را در زندگی‌اش داشته باشد. وقتی که دیلی سال‌ها بعد در زندگی او ظاهر می‌شود، او بر سر دوراهی بسیار سختی قرار دارد زیرا گفتن حقیقت در مورد گذشته‌اش به دیلی نه تنها سخت است، بلکه باید یک بار دیگر با آن گذشته روبه رو شود.

 

2- رمان Alex نوشته شانون میر

الکس یک گرگینه است اما در گذشته این‌طور نبوده. این کتاب در مورد داستان زندگی او است که چگونه کارش به گرگینه بودن رسیده است. پیش از آن که به چیزی میان انسان و گرگ تبدیل شود. پیش از آن که در مورد نیروهای ماورایی بداند و پیش از آن که بتواند مثل بزرگسالان فکر کند. داستان او پیچیده نیست اما بسیار جذاب است و اگر می‌خواهید که در کتاب‌های دیگر این نویسنده در مورد شخصیت او بخوانید، باید با همین رمان کوتاه کارتان را شروع کنید. همچنین برای خواندن این رمان عاشقانه کوتاه نیازی به دانستن پیش‌زمینه‌ای از دیگر کتاب‌های این سری ندارید.

 

3- رمان The Wanted Short Stories نوشته کلی الیوت

3- رمان The Wanted Short Stories نوشته کلی الیوت

در این رمان، داستان جاش و هیثر، گانر و الی، و جف و آری را می‌خوانید که روابط عاشقانه‌شان را با وجود تمام چالش‌هایی که در یک رابطه وجود دارد، با یک‌دیگر آغاز کرده‌اند. در این کتاب سه داستان مجزا وجود دارد که به شما درس سرسختی را در روابطتان می‌دهد. مهم نیست که چه هزینه‌ای دارد. چیزی نیست که دو نفری نتوانید از پسش بر نیایید. این‌ها داستان‌هایی هستند که هیچ‌گاه پیش از این گفته نشده‌اند. داستان‌های کوتاهی که فارغ از این که به دنبال چه چیزی در رمان‌های کوتاه هستید، از آن‌ها لذت خواهید برد.

 

4- رمان Her Grave Secrets نوشته کندرا الیوت

4- رمان Her Grave Secrets نوشته کندرا الیوت

استیوی و زین زوج عاشقی هستند که باید با یک‌دیگر برای پیدا کردن یک قاتل همکاری کنند. همچنین ماده مخدر جدیدی در شهر توزیع شده است که در حال نابودی جوانان و شهروندان است. قاتل فراری هیچ اثری از خود به جا نمی‌گذارد. اما میان ماده مخدر و جمجمه‌ای که اخیرا با دو گلوله پیدایش کرده‌اند، باید تصمیم بگیرند که کدام را می‌خواهند بررسی کنند. اگرچه یک چیز قطعی است! آن‌ها زمان زیادی برای تصمیم‌گرفتن و دست به کار شدن ندارند.

 

5- رمان Murder on the SS Rosa نوشته لی استراوس

5- رمان Murder on the SS Rosa نوشته لی استراوس

در دهه 1920، جینجر یک زن شیک‌پوش است که در راه لندن است تا تکلیف املاک پدرش را مشخص کند. وقتی که جنازه ناخدای کشتی پیدا می‌شود، او تصمیم می‌گیرد که با بازرسی به نام باسیل همکاری کند تا قاتل را پیدا کنند. وقتی که جینجر خود به عنوان یک متهم و مظنون، نامش مطرح می‌شود، او و دوستش که هیلی نام دارد، تلاش می‌کنند که او را از این اتهام تبرئه کنند. در این مسیر او به شخصیت‌های عجیب و غریب و جذابی در عرضه کشتی اس اس روزا بر می‌خورد.

 

بهترین رمان عاشقانه طنز

آیا از فیلم‌های طنز عاشقانه‌ای که در دهه نود میلادی در سینماها اکران می‌شد خوشتان می‌آید و مدام تماشایشان می‌کنید؟ آیا طرفدار سریال‌های عاشقانه رمانتیک نتفلیکس هستید؟ اگر جوابتان به این سوال‌ها بله است، پس این لیست برای شماست. در حالی که فیلم‌های رمانتیک کمدی چندان زیاد نیستند، اما کتاب‌های بسیار خوبی وجود دارند که می‌توانند تا ابد شما را سرگرم کنند. در حالی که ژانر کمدی رمانتیک در مدیوم سینما و تلویزیون محبوب‌تر می‌شود، در صنعت چاپ و نشر کتاب هم با همین اقبال مواجه شده است.

در این بخش بهترین کتاب های رمان عاشقانه طنز را به شما معرفی می‌کنیم.

 

1- کتاب Get a Life, Chloe Brown نوشته تالیا هیبرت

1- کتاب Get a Life, Chloe Brown نوشته تالیا هیبرت

تالیا هیبرت با وجود آن که تنها 23 سالش است، توانسته که 12 کتاب مختلف بنویسد. کتاب «زندگی کن، کلوئی براون» اولین کتاب او است که به صورت سنتی چاپ و منتشر شد و به یک کتاب موفق و محبوب تبدیل شد. این کتاب خودش را از باقی کتاب‌های جذاب و هوشمندانه عاشقانه کمدی جدا می‌کند و تمرکز اصلی‌اش را بر روی یک بیماری مزمن می‌گذارد. شخصیت کلوئی از بیماری فیبرومیالژیا رنج می‌برد و با آن دست و پنجه نرم می‌کند. کلوئی یک خوره کامپیوتر 30 ساله است که به تازگی زندگی مستقل و تنهایش را شروع کرده. او به دستیارش، رد، علاقه‌مند شده است. اما احتمال دارد که رد از او خوشش نیاید.

 

2- کتاب Can You Keep a Secret نوشته سوفی کینسلا

2- کتاب Can You Keep a Secret? نوشته سوفی کینسلا

اما کوریگان فکر می‌کند که برملا کردن تمام رازهایش برای شخص ناشناسی که در هواپیما کنارش نشسته است، نمی‌تواند ضرری به او برساند. مگر چه‌قدر احتمال دارد که بعدا دوباره جک هارپر را ببیند؟ در ادامه داستان مشخص می‌شود که خیلی زود! جک مدیرعامل شرکتی است که او به تازگی در آن استخدام شده است. کتاب «آیا می‌توانی یک راز را نگه داری؟» کینسلا، اولین کتاب او پس از شروع سری کتاب‌های Confessions of a Shopaholic است. پیشینه او در زمین رمان عاشقانه طنز ستودنی است.

 

3- کتاب Bet Me نوشته جنیفر کروز

3- کتاب Bet Me نوشته جنیفر کروز

وقتی که صحبت از رمان‌های عاشقانه طنز می‌شود، Bet Me یک اثر کلاسیک کالت است. کالوین موریسی یک مرد خوش‌تیپ است که همه خانم‌ها از او خوششان می‌آید. وقتی که او مینروا دابز را تنها در یک بار می‌بیند، دوستانش با او شرط می‌بندند که نمی‌تواند او را به شام دعوت کند. اما او می‌تواند این کار را بکند و هر دو به شام می‌روند. مشکل این‌جاست که هیچ‌کدام چندان از یک‌دیگر خوششان نمی‌آید. بعدها دوباره این دو نفر با یک‌دیگر روبرو می‌شوند و اخلاقیاتشان تغییر می‌کند. چون این کتاب در سال 2004 عرضه شده است، قدیمی‌بودنش کمی به شما حس نوستالژیک فیلم‌های رمانتیک و طنز آن دوره زمانی را می‌دهد.

 

4- کتاب The Not So Secret Emails of Coco Pinchard نوشته رابرت بریندزا

4- کتاب The Not So Secret Emails of Coco Pinchard نوشته رابرت بریندزا

حالا که دوره رد و بدل کردن نامه گذشته است، شاید ایمیل‌ها توانسته باشند جای آن‌ها را در ارسال و دریافت محتوای عاشقانه بگیرند. این رمان عاشقانه طنز، به شکلی هوشمندانه روی این موضوع مانور می‌دهد. در چهل سالگی‌اش، زندگی کوکو پینچرد ناگهان دست‌خوش تغییر عظیمی می‌شود. او در این سن اولین گوشی آیفون خودش را تهیه می‌کند و متوجه می‌شود که همسرش در حال خیانت به اوست. او حالا یک زن مجرد است که سر خودش را با گوشی‌اش گرم می‌کند. زندگی رمانتیک او به زودی دچار دگرگونی عظیمی می‌شود.

 

5- کتاب The Royal We نوشته هیتر کاکس و جسیکا مورگان

5- کتاب The Royal We نوشته هیتر کاکس و جسیکا مورگان

اگر ازدواج مگان مارکل با شاهزاده هری انگلستانی شما را شگفت‌زده کرده است، بهتر است که کتاب «ما سلطنتی» را بخوانید. نویسندگان این اثر، سردبیران وبلاگی هستند که به مسائل مد در بین سلبریتی‌ها می‌پردازد. در کتاب The Royal We با تضادها و تقاطع دو زندگی، یکی از نوع آمریکایی بی‌پروا و دیگری از نوع انگلستانی اشرافی طرف هستیم. بکس پورتر به عنوان شخصیت اصلی داستان در دانشگاه آکسفورد از هم‌کلاسی‌اش خوشش می‌آید ولی نمی‌داند که او چه کسی است. او وارث تاج و تخت انگلستان است. با ورود به زندگی او، دنیایی را تجربه خواهد کرد که پیش از آن برایش ناشناخته بوده و مسئولیت‌های زیادی را به دنبال خواهد داشت.

 

سخن آخر در مورد معرفی رمان عاشقانه

در این مقاله سعی کردیم که بهترین کتاب‌های سبک رمانتیک را به شما معرفی کنیم. نظر شما در مورد کتاب‌های حاضر در این لیست چیست؟ نام بهترین رمان عاشقانه ای را که در زندگی‌تان خوانده‌اید در قسمت نظرات برای ما بفرستید.

حتما بخوانید: رمان خوب چی بخونیم؟
2

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

1 دیدگاه

تقی 16 ژانویه 2021 - 3:32 ب.ظ

شاید ورود به زندگی خصوصی یک زوج و آشنا شدن با سبک زندگی عاشقانه آنها فقط با خواندن کتاب‌ها مقدور باشد. کتاب «قصه دلبری» از جمله این کتاب هاست. خواندن این کتاب هیجانی به همراه دارد که می‌توانیم مدتی کوتاه با آن همراه شویم و نوعی متفاوت از زندگی را با خواندن داستان های عاشقانه آن دو تجربه کنیم.

در این کتاب، با شکل گیری یک زندگی عاشقانه آشنا می‌شویم. زندگی عاشقانه ای که با بالا و پایین روزگار گره می خورد؛ اما این سختی ها باعث کم‌رنگ‌شدن عشق آنها نمی‌شود.

پاسخ
در خبرنامه فانیبو عضو شوید
تا جدیدترین مطالب برایتان ارسال شود
ایمیل شما با موفقیت ثبت شد
جهت تأیید عضویت، صندوق ورودی ایمیل خود را چک کنید
در خبرنامه فانیبو عضو شوید
تا جدیدترین مطالب برایتان ارسال شود
ایمیل شما با موفقیت ثبت شد