خانه فیلم و سریال سریال ترکی ارزشمند برای دانلود و تماشا – یک راهنمای کامل

سریال ترکی ارزشمند برای دانلود و تماشا – یک راهنمای کامل

توسط فانیبو
27265 بازدید
سریال ترکی ارزشمند برای دانلود و تماشا - یک راهنمای کامل

سریال ترکی طی سالیان اخیر به‌ محبوبیت زیادی در کشور ما و همچنین کشورهای خاورمیانه دست پیدا کرده‌ است. در میان سیل عظیم سریال های ترکی، انتخاب یک مجموعه خوب شاید دغدغه اصلی بسیاری از طرفداران این سریال‌ ها باشد. هر طرفدار اولویت خاصی برای انتخاب سریال موردعلاقه خود دارد. برخی به ژانر و داستان مجموعه توجه کرده و برخی نیز به بازیگران آن توجه می‌کنند. طی این مطلب قصد داریم سریال‌ های ترکی که ارزش تماشا کردن دارند و طرفداران از تماشای آن‌ها لذت می‌برند را به شما معرفی کنیم. با فانیبو همراه باشید.

 

دانلود سریال ترکی

بهترین راه برای دسترسی به سریال موردعلاقه‌تان مراجعه به گوگل است. جهت دانلود سریال ترکی تنها کافی است این عبارت را در کادر جستجوگر گوگل وارد کنید تا با دریایی از سایت‌های مختلف جهت دانلود اینگونه سریال ها مواجه شوید. تقریبا با این کار می‌توانید به تمام سریال های ترکی جدید دسترسی داشته باشید.

از طرف دیگر جهت پی بردن به میزان استقبال و کیفیت سریال مورد نظر می‌توانید به سایت imdb مراجعه کرده و در این سایت با تماشای نمره سریال به میزان کیفیت آن پی ببرید. معرفی دوستان و آشنایان نیز می‌تواند گزینه خوبی برای دانلود یک سریال باشد.

 

سریال ترکی جدید

سریال های ترکی زیادی در سال 2019 پخش شده‌اند که واکنش مختلف منتقدین را به‌همراه داشته‌اند. با توجه به ترافیک سریال ترکی جدید در سال 2019 و 2018، ما در ادامه برخی از مهم‌ترین این مجموعه‌ها را که توانستند به موفقیت برسند به شما معرفی خواهیم کرد.

 

دشمن در خانه (Yuvamdaki Düşman)

دشمن در خانه (Yuvamdaki Düşman)

دشمن در خانه یک سریال ترکی جدید 2018 است که توسط شبکه Show Tv ترکیه پخش می‌شد. در این سریال بازیگرانی چون نباهات چهره، اجه چشمی اوغلو، پامیر پکین، آسلی تن دوغان. پلین اوزتکین، هاکان دینچ کول، دو غاچ یلدیز، جانسو توریدی ، سلطان کوراوغلو به‌ایفای نقش پرداخته‌اند. دشمن در خانه داستان زن جوانی است که از دوران کودکی رویایی برای خود ساخته است و یک قدم مانده به دست یافتن به رویایش آن را از دست می‌دهد. او جهت اینکه زندگی‌اش از نو ساخته شود، به ثروت و شادی یک خانواده چشم می‌دوزد. زن جوان به عنوان پرستار بچه‌ای که تازه متولد شده، وارد این خانواده می‌شود تا نقشه‌های خود را عملی کند.

 

بی‌وفا (Hercai)

بی‌وفا (Hercai)

برخی از طرفداران سریال بی‌وفا را بهترین سریال ترکی 2019 می‌دانند. این سریال توسط شبکه ATV ترکیه پخش شد و بازیگرانی چون آکین آکینوزو، ابرو شاهین، گولچین سانتیرکوغلو، سرهات توتوملر، اویا اونوستاسی، احمت تانسو تاشانلار، سردار اوزر، گولچین هاتیهان و یلای ارکوک در آن به‌ایفای نقش پرداختند. در خلاصه داستان این سریال آمده میران به‌عنوان یک تاجر وارد شهر می‌شود و مراوداتش را با خانواده شاداوعلوها بیشتر و درنهایت نوه نصوح شاداوعلو (ریّان) را خواستگاری می‌کند. از آنجایی که ریّان نوه تنی نصوح نیست و میران خواستگار خوبی محسوب می‌شد، نصوح نوه دیگر خود را به او می‌دهد و میران که هدفش انتقام است قبول می‌کند.

 

تو بگو دریای سیاه (Sen Anlat Karadeniz)

تو بگو دریای سیاه (Sen Anlat Karadeniz)

تو بگو دریای سیاه یک سریال محصول شبکه ATV بود که طی سه فصل توسط این شبکه پخش شد. این سریال بعد از پخش به محبوبیت بالایی دست پیدا کرد و به کشورهای زیادی فروخته شد. در این مجموعه بازیگرانی چون اولاش تونا استپ، ایرم حلواجس اوعلو، سینان توزجو، اویکو گورمن، اردال جیندوروک، سعید گنای، شندوعان اوکسوز، نورشیم دمیر، جم کنار، فورکان اکسوی، هیلمی اوزچلیک، نالان کوروچیم، بلفو بنیان، دمیر بیرینجی، دیلا اکتاش، دویگو اوستونباش، تموز گورکان کاراجا و علی ارسان دورو    به‌ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان این سریال ترکی راجع‌به زنی است که در مقابل خشونت تسلیم نمی‌شود و داستان یک مرد ساکن دریای سیاه است که سکوت در مقابل نامردی و بی شرفی را رد می کند، داستان عشق غیرممکن نفس زنی که همراه بچه‌اش از ظلم مردی که در مقابل پول او را خریداری کرده بود فرار می‌کند و به دریای سیاه پناه می‌برد و طاهر مردی که به‌خاطر حمایت از او با عکس‌العمل‌های شدیدی از جانب خانواده‌اش روبه‌رو می‌شود.

 

هیچ‌کس نمی‌داند (Kimse Bilmez)

هیچ‌کس نمی‌داند (Kimse Bilmez)

هیچ‌کس نمی‌داند یکی دیگر از سریال های جدید پخش شده توسط شبکه ATV است که در آن بازیگرانی چون اوزگو کایا، کرم جم، انجین هپیلری، زینب الچین، فردی کورتولدو، زهرا ییلماز حضور داشتند. در خلاصه داستان این سریال آمده درست روزی که سودا به‌عنوان چهره یک مارک تبلیغاتی انتخاب شده و در شرف رسیدن به رویای ستاره شدن بود، با یه خبر متزلزل شد. برادرش توسط یک مافیا بی‌رحم با لقب سلیمان خلبان دستگیر شده بود و اگر سودا پول درخواستی او را پرداخت نمی‌کرد، برادرش کشته می‌شد. سودا ناچار می‌شود از شخصی که دیوانه‌وار عاشقش بود (اویگار ساریکایا) درخواست پول کند، ولی با پیشنهادی غیرمنتظره روبه‌رو می‌شود.

 

هدیه (Atiye)

هدیه (Atiye)

هدیه جدیدترین سریال ترکی محصول سرویس استریم نت‌فلیکس است که بعد از پخش با استقبال گسترده مخاطبین همراه شد. در این فیلم بازیگرانی چون برن سات، متین آکدولگر، مهمت گونسور، تیم سیفی و ملیسا سنولسون به‌ایفای نقش پرداختند. خلاصه داستان این سریال بدین شرح است: عطیه یک دختر متفاوت و آزاد است که کارش نقاشی است و در کارش بسیار موفق است. عطیه از دوران کودکی همیشه یک نماد خاص در ذهنش بود که نقاشی می‌کرد. وقتی باستان‌شناس‌ها در گوبکلی تپه یک دروازه کشف و عکسش را منتشر کردند عطیه متوجه شد این همان نماد است و برای کشف این که چه ارتباطی بین این آثار و چیزی که در ذهنش هست وجود دارد راهی گوبکلی تپه می‌شود و ماجراهای مرموز زیادی برایش رخ می‌دهد.

 

محافظ (Hakan: Muhafız)

محافظ (Hakan: Muhafız)

بسیاری از کارشناسان محافظ را بهترین سریال ترکی 2018 می‌دانند. این مجموعه یکی دیگر از سریال‌ های محصول نت‌فلیکس است که مورد استقبال گسترده مخاطبین قرار گرفت. بازیگرانی که در این سریال حضور دارند عبارت‌اند از: چاتای اولوسوی، آیچا آیشین توران، هازار ارگچلو، اوکان یالابیک، محمد کورتولوش، یوردائر آکور و بورچین ترزی اوغلو.

در خلاصه داستان سریال محافط بدین شرح است: مرد جوانی متوجه می‌شود که دارای قدرتی ویژه است. اکنون لازم است تا یاد بگیرد چگونه از نیروهایی که دارد استفاده کند تا از استانبول و تمام بشریت در مقابل نیروهای تاریکی که می‌خواهند دنیا را به نابودی بکشانند محافظت کند. در این راه هیچ انتخاب دیگری ندارد و دوستانش به کمک او می آیند.

 

عزیزه (Azize)

عزیزه (Azize)

سریالی ترکی عزیزه یکی از جدیدترین سریال‌ های شبکه Kanal D است که طرفداران خاص خود را دارد. ازجمله مهم‌ترین بازیگران این سریال می‌توان به بوراک گولسوی، هانده ارچل، مصطفی آوکیران، دویگو ساریسین و سلن اوزتورک اشاره کرد. داستان سریال عزیزه درباره عشق و انتقام است. ملک یک دختر بچه بود که خانواده‌اش از طرف یک گروه مافیا قدرتمند یعنی الپان‌ها از هم پاشید. او با نام عزیزه موفق شد برای محافظت کردن از تنها برادرش، روی پای خود بایستد. او یک زن قوی است که تمام گذشته‌اش را در گذشته رها کرده و برای خود یک زندگی جدید ساخته است. اما آن دست‌های ظالم به برادرش نیز آسیب می‌زند. الپان‌هایی که سال‌های قبل مادر و پدرش را از او گرفتند، این‌بار هم به تنها دارایی زندگی عزیزه آسیب می‌رسانند.

 

سریال ترکیه‌ ای عاشقانه

بسیاری از طرفداران سریال های ترکی، این آثار را بیشتر به‌دلیل مضمون عاشقانه‌ای که دارند دنبال می‌کنند. معرفی سریال ترکیه ای عاشقانه با توجه به تعداد بالای آن کاری دشوار و زمان‌بر است. به‌همین دلیل در ادامه برخی از بهترین و محبوب‌ترین سریال های ترکی عاشقانه را که توانستند توجه طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کنند به شما معرفی می‌کنیم.

 

عطر عشق (Erkenci Kus)

عطر عشق (Erkenci Kus)

پخش سریال ترکی عطر عشق از سال 2018 توسط شبکه Star TV آغاز شد. این مجموعه یکی از بهترین سریال های کمدی-عاشقانه ترکی محسوب می‌شود که به زبان فارسی نیز دوبله شده است. در این سریال بازیگرانی چون جان یامان، دمت اوزدمیر، بیراند تونجا، اوزلم توک اصلان، برات ینیلماز، سوجان یاشار، توچه کومرال، آنیل چلیک، جرن تاسچی، علی یاگچی، سیبل سیسمان، اوزگور اوزبرگ، جهان ارجان، آسمان چاکیر، فری بایجو گولر به ایفای نقش پرداخته اند.

در خلاصه داستان سریال عطر عشق آمده: عزیز دیویت صاحب یک شرکت بزرگ در استانبول است و دو پسر به نام های جان و امره دارد. عزیز تصمیم می‌گیرد که اداره شرکت را به دست پسرانش جان و امره بسپارد. لیلا آیدین کارمند این شرکت و دستیار اصلی امره است. مادر امره از او می خواهد تا خواهرش صنم را به شرکت ببرد و در صورت امکان کاری را برای او در شرکت دست‌وپا کند. با ورود صنم به شرکت مراسمی در شرکت برگزار می شود و او درگیر اتفاقاتی می شود. صنم آیدین با توجه به شخصیتی که دارد در هیچ شغلی نمی تواند بیش از چند ماه دوام بیاورد.

 

عشق بی‌پایان (Kara Sevda)

عشق بی‌پایان (Kara Sevda)

]سریال عشق بی‌پایان جزو محبوب‌ترین سریال‌های ترکی تاریخ است که پخش آن در سال 2015 توسط شبکه Star TV آغاز شد. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این مجموعه به‌ایفای نقش پرداختند می‌توان به بوراک اوزچویت، نسلیهان آتاگول، کان اورگانجی‌اغلو، ملیسا آسلی پاموک، هازال فیلیز کوچوکوسه، رزگار آکسوی، اورهان گونر، زینو اراجار، نشه بایکنت، زرین تکیندر و کورشات آن‌آچیک اشاره کرد. سریال عشق بی‌پایان به زبان فارسی نیز دوبله شده است.

خلاصه داستان این سریال بدین شرح است: کمال فقیر است ولی غرور و غیرت زیادی دارد. یک روز دختری به اسم نیهان را از خطر غرق شدن نجات می‌دهد و به این ترتیب با او آشنا می‌شود. بعد از این اتفاق زندگی‌ کمال کاملا تغییر می‌کند. بعد از این تغییر بزرگ او مجبور به ترک استانبول می‌شود و در یک معدن کار جدیدی را آغاز می‌کند. یک روز فاجعه ای در معدن برای او و کارگرانش رخ می‌دهد.

 

لیلی و مجنون (Leyla and Mecnun)

لیلی و مجنون (Leyla and Mecnun)

سریال ترکی لیلی و مجنون یک کمدی سورئال و عاشقانه حول محور کاراکترهای لیلی و مجنون است. پخش این سریال از سال 2011 توسط شبکه TRT آغاز شد و بعد از 3 فصل در سال 2013 به‌اتمام رسید. در این مجموعه بازیگرانی چون علی آتای، احمد مهمت ممتاز، سرکان کسکین، ملیس بیرکان، چنگیز بوزکورت، عثمان سونانت و کوکسال انگور به‌ایفای نقش پرداختند.

 

عشق ممنوع (Aşk-ı Memnu)

عشق ممنوع (Aşk-ı Memnu)

عشق ممنوع یکی از محبوب‌ترین سریال های ترکی تاریخ است که پخش آن از سال 2008 توسط شبکه Kanal D ترکیه آغاز شد. این مجموعه در کشورهای زیادی پخش شده و به زبان فارسی نیز دوبله شده است. در سریال عشق ممنوع بازیگران مطرحی چون کیوانچ تاتلیتوغ، برن سات، نباهت چهره، سلجوق یونتم، زرین تکیندر، هازل کایا، باتوهان کاراجاکایا و نور آیسان به‌ایفای نقش می‌پردازند.

در خلاصه داستان این سریال آمده بهتر و پیکر، دو دختر یکی از تجار معروف هستند. بعد از مرگ پدرشان به دلیل بدهی‌های خانوادگی تقریبا تمام اموالشان را از دست می‌دهند. بعد از ازدواج پیکر، فردوس مادر آن‌ها در جستجوی راهی برای نجات خود از فقر است. درست در این وقت عدنان (یکی از تجار معروف) سعی می‌کند تا به این خانواده نزدیک شود. عدنان یکی از تجار ثروتمند است که همسرش را در اثر بیماری از دست داده و صاحب دو فرزند است. در ابتدا فردوس می‌پندارد که عدنان در جستجوی ازدواج با وی است. اما عدنان عاشق بهتر می‌شود و به وی در قبرستان تقاضای ازدواج می‌دهد و بعد از آن در صحنه‌ای عدنان در حضور مادر، پیکر و همسرش نهاد ، از بهتر خواستگاری می‌کند.

 

عشق اجاره‌ای (Kiralık Aşk)

عشق اجاره‌ای (Kiralık Aşk)

سریال ترکی عاشقانه عشق اجاره‌ای از سال 2015 توسط شبکه Star TV پخش و خیلی زود به یکی از محبوب‌ترین سریال های ترکیه تبدیل شد. در این سریال که به زبان فارسی نیز دوبله شده است الچین سانگو، باریش آردوچ، صالیح بادمجی، سنم اوزتورک، اونور بویوک توپچو و نرگیس کومباسار به‌ایفای نقش پرداخته‌اند.

سریال عشق اجاره‌ای داستان دختر فقیری به‌نام دافنه را روایت می‌کند که از همه چیز ناامید است و با بی‌پولی و بدهی برادرش دست‌وپنجه نرم می‌کند. او ناگهان با یک پیشنهاد جالب از جانب نریمان وارد یک بازی می‌شود که در 6 ماه عمر را عاشق خود کند. عمر یکی از تاجرهای بزرگ و موفق کشور است. کسی که در این راه به دفنه کمک می‌کند همان کسی است که واقعاً عاشق دفنه شده ‌است. آن‌ها در یک مثلث مرگبار و عاشقانه قرار می‌گیرند.

 

پول سیاه عشق (Kara Para Aşk)

پول سیاه عشق (Kara Para Aşk)

پول سیاه عشق که در ایران با نام سریال لطیفه شناخته می‌شود از سال 2015 توسط شبکه ATV پخش شد. این سریال جذاب به زبان فارسی نیز دوبله شده است. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال پول سیاه عشق حضور داشتند می‌توان به انگین اکیورک، طوبا بیوک‌اوستون، ارکان جان، نباهت چهره، سایگین سویسال و بوراک تامدوگان اشاره کرد.

خلاصه داستان این سریال بدین شرح است: عمر کمیسر در مبارزه بی‌وقفه با جنایتکاران که به دلیل پول و جاه‌طلبی به‌سرعت آلوده شده‌اند به موفقیت‌های بزرگی رسیده است. او برای نامزدی با معشوقه‌اش سیبل به استانبول می‌آید. از طرفی الیف که در رم زندگی می‌کند، در روز تولدش به استانبول می‌آید تا در کنار خانواده‌اش باشد. عمر و الیف در همان شب درد مرگ را تجربه می‌کنند. معشوقه عمر و پدر الیف در یک ماشین در حالی که به سرشان شلیک شده بود، مرده پیدا می‌شوند. الیف و عمر هر دو با سوالاتی که نمی‌توانند برای آنها پاسخی پیدا کنند تنها مي‌مانند. عمر مصمم است تا تهمت‌ها را از بین ببرد و الیف در حالی که سخت‌ترین لحظات زندگی خود را تجربه می‌کند، با این واقعیت روبه‌رو می‌شود که پدرش برخلاف ظاهر، زندگی تاریکی دارد.

 

دختر سفیر (Sefirin Kızı)

دختر سفیر (Sefirin Kızı)

سریال ترکی دختر سفیر یکی از مجموعه‌های جدید شبکه Star TV است که بازیگرانی چون انگین اکیورک، نسلیهان آتاگول، اوراز کایگلراغلو، اردال کوچوکومورجو، الیدا اولدور، دوکان پولات، هیودا زیزان آلپ، اوزلم چاکار یالچنکایا، ارهان آلپای، گونجا جیلاسون، تولین یازکان، اسرا کزدوان، جمره اوکتم، ادیپ تپلی و برن گنچالپ به‌ایفای نقش پرداختند.

در خلاصه داستان این سریال آمده: سانجار و ناره یکدیگر را دیوانه‌وار دوست دارند، اما پدر این دختر مخالف رابطه آن‌ها بود. ناره و سانجار تصمیم می‌گیرند فرار کنند و مخفیانه ازدواج کنند. شب بعد از عروسی سانجار گمان می‌کند ناره به او خیانت کرده‌ است و حرف‌های ناره را باور نمی‌کند، لذا او را از کلبه‌شان بیرون می‌کند. ناره خود را از صخره به پایین پرت می‌کند و به‌سختی مجروح می‌شود. ناره بعد از آن ناپدید می‌شود و سانجار گمان می‌کند ناره به‌راحتی او را ترک کرده و به‌دنبال زندگی تازه‌ای رفته است.

 

سعید و شورا (Kurt Seyit ve Şura)

سعید و شورا (Kurt Seyit ve Şura)

سریال سعید و شورا براساس رمان نرمین بزمن با همین اسم ساخته شده است. این مجموعه از سال 2014 توسط شبکه Star TV پخش شد و بازیگرانی چون کیوانچ تاتلیتوغ، فرح زینب عبدالله، فحریه اوجن، آصلی اورجان، دمت اوزدمیر، الچین سانگو، ملیسا آسلی پاموک، سردار گوکهان و زرین تکیندر در آن به‌ایفای نقش پرداختند. این سریال به زبان فارسی نیز دوبله شده است.

خلاصه داستان سریال سعید و شورا بدین شرح است: کورت سعید فرزند ارشد یک خانواده ترک کریمه است. او که از کودکی پدرش را تحسین می‌کرده، راه او را در نظام ادامه داده و هنگامی که زمان مناسبی فرا رسید باید با یک دختر ترک ازدواج کند. شورا، جوان‌ترین دختر یک خانواده نجیب روسی از این که پدرش به یک بیماری مهلک دچار شده ناراحت است. به‌همین دلیل به‌همراه خواهرش والنتینا پدرش را برای معالجه به پتروگراد (سن پترزبورگ) می‌برند. وقتی به پتروگراد می‌رسند، مهمان دوست نظامی سابق کورت سعید یعنی پترو و خانواده او می‌شوند. پترو که به‌دلیل اشتباه در جنگ، این حرفه را ترک کرده است، سبب آشنایی کورت سعید و شورا می‌شود.

 

نور (Gümüş)

نور (Gümüş)

پخش سریال ترکی نور از سال 2005 توسط شبکه Kanal D آغاز شد و این سریال خیلی سریع توانست به یکی از محبوب‌ترین سریال های کشور ترکیه تبدیل شود. مجموعه نور به زبان فارسی نیز دوبله شده است. این سریال در کشورهای زیادی پخش شد و توانست طرفداران بین‌المللی بسیاری را به سمت خود جلب کند. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال نور حضور داشتند می‌توان به سونگل اودن، کیوانچ تاتلیتوغ، اکرم بورا، گونگور بایراک، فوندا ایلهان، عایشه وارلیر و سردار اورچین اشاره کرد.

این سریال داستان زندگی دختر جوان و زیبایی را نشان می‌دهد که با یک پسر به نام مهند که از یک خانواده اشرافی و ثروتمند است، ازدواج کرده‌ است. مهند زنی را که دوست دارد در تصادفی وحشتناک از دست می‌دهد و اینک دل‌زده از زندگی است. نور دختری که در کودکی دوستش داشته است، از طرف پدربزرگش برای ازدواج به او پیشنهاد می‌شود، اما مهند در شب عروسی می‌گریزد و شکیبایی، اندوه و انتظار را برای نور برجای می‌گذارد.

 

جسور و خوشگل (Cesur ve Güzel)

جسور و خوشگل (Cesur ve Güzel)

سریال جسور و خوشگل محصول سال 2016 شبکه Star TV است که بازیگرانی چون طوبا بیوک‎اوستون، کیوانچ تاتلیتوغ، تامر لونت، سزین آکباش اوغلاری، ارکان اوجی، سرکان آلتونوراک، دوریم یاکوت، اییت اوزشنر و اوکدی کرونان در آن به‌ایفای نقش پرداختند. این مجموعه به زبان فارسی نیز دوبله شده است.

خلاصه داستان سریال جسور و خوشگل بدین شرح است: جسور (پاتریکس)، جوانی است که به هدف گرفتن انتقام، نام فامیل خود را تغییر داده ‌است. او به‌دلیل گرفتن انتقام پدرش با نقشه‌های قبلی به دهکده کورلوداء نقل مکان می‌کند و در بدو ورود با اسبی که به‌همراه سوارکارش کنترل خود را از دست داده روبه‌رو شده و به نحوی آن‌ها را از افتادن در پرتگاه نجات می‌دهد. به این ترتیب سوهان (اکسیس) و جسور آشنا می‌شوند. درواقع جسور که یکی از شخصیت‌های اصلی داستان است زندگی خود را برای نجات دختری که هنوز نمی‌شناسد به خطر می‌اندازد. غافل از اینکه سوهان، دختر مردی است که او آمده تا انتقام مرگ پدرش را از وی بگیرد. دیری نمی‌گذرد که جسور به این حقیقت پی می‌برد و تصمیم می‌گیرد تا دختر دشمن پدرش را به دست آورد. اما غافل از اینکه او واقعا درگیر عشق به سوهان شده و نمی‌تواند به وی آسیبی برساند.

 

عروس استانبول (İstanbullu Gelin)

عروس استانبول (İstanbullu Gelin)

عروس استانبول یک سریال ترکی عاشقانه دیگر است که بعد از پخش توسط شبکه Star TV مورد توجه طرفداران قرار گرفت. در این سریال که به زبان فارسی نیز دوبله شده است بازیگرانی چون ازجان دنیز، آصلی انور، ایپک بیلگین، صالح بادمجی، فیرات تانیش، دیلارا آکسویک، گوون مراد آکپینر و نسلیهان یلدان به‌ایفای نقش پرداختند.

در خلاصه داستان سریال عروس استانبول آمده است: فاروک و ثریا عاشق در استانبول ازدواج کرده و به خانه اجداد مادر فاروک در بورسا حرکت می‌کنند. ثریا به‌طور پیوسته تلاش می‌کند تا عواطف مادربزرگش را که هرگز از دیوارهای عمارتش خارج نشده و خانواده‌اش را با قوانین خود عوض کند.

 

از بوسه تا عشق (Dudaktan Kalbe)

از بوسه تا عشق (Dudaktan Kalbe)

سریال از بوسه تا عشق بین سال‌های 2007 تا 2009 از طریق شبکه Show TV پخش می‌شد. در این سریال بازیگرانی چون بوراک حکی، آصلی تاندوغان، اییت اوزشنر، الیف اوزگه، آیتن سویکوک، کوکسال انگور، گزده کانسو، گوزین الکان و ایمر اوزگون به‌ایفای نقش پرداختند.

در داستان کلی این سریال شخصیت های اصلی تعداد چهار نفر است که نام آن‌ها کنان، لامیا، جمیل و جاویدان است. حسین کنان موزیسین موفقی است که کودکی تلخ و همراه با فقری داشته است. پدر او در زندان خودکشی کرده و دایی‌اش او را بزرگ کرده است. او در ابتدا عاشق دختری به نام لیلا می شود ولی او را ول می کند تا به سفر دور دنیا برود تا ویالونیست معروفی بشود و در این فاصله سمیل پسر دایی‌اش با لیلا ازدواج می کند.

 

سریال ترکی دوبله فارسی

تعداد زیادی سریال ترکی دوبله فارسی وجود دارند که طرفداران ایرانی می‌توانند از تماشای آن‌ها لذت ببرند. در کشور ما سریال‌ های ترکی به محبوبیت بسیار بالایی رسیده‌اند و به‌همین دلیل بسیاری از طرفداران ایرانی به‌دنبال‌ سریال های ترکی جذابی هستند که دوبله فارسی داشته باشند. در ادامه به معرفی برخی از بهترین سریال‌ های ترکی دوبله فارسی می‌پردازیم.

 

کوزی گونی (Kuzey Güney)

کوزی گونی (Kuzey Güney)

طرفداران زیادی سریال کوزی گونی را بهترین سریال ترکی دوبله فارسی می‌دانند. پخش این سریال جذاب از سال 2011 توسط شبکه Kanal D آغاز شد. سریال کوزی گونی محبوبیت زیادی در کشور ایران و کشورهای خارومیانه دارد. در این سریال بازیگران مطرحی چون کیوانچ تاتلیتوغ، اویکو کارایل، بورا گولسوی، هازار ارگچلو، زرین تکیندر، باده ایشچیل، رضا کجااوغلو و مروه بولگور به‌ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان این سریال بدین شرح است: دو برادر به نام‌های کوزی و گونی با هم سوار اتومبیل بودند، در حالی که گونی رانندگی می کرد ناگهان با عابر پیاده‌ای تصادف کرد و باعث مرگ وی شد. اما کوزی از روی دل‌سوزی خود را به جای گونی متهم معرفی کرد و به‌جای او 4 سال به زندان افتاد. پس از آزادی کوزی از زندان وی دچار مشکلاتی شده اما گونی که صاحب شرکتی بزرگ است به کوزی بی محلی کرده و هیچ کمکی به وی نمی‌کند.

 

فاطما گل (Fatmagül’ün Suçu Ne)

فاطما گل (Fatmagül'ün Suçu Ne)

فاطما گل یکی دیگر از سریال های ترکی محبوب تولید شده توسط شبکه Kanal D است که به زبان فارسی دوبله شده است. این سریال نیز مانند سریال کوزی گونی در کشورهای زیادی پخش شد و جوایز گوناگونی را به نام خود ثبت کرد. برن سات، انگین اکیورک، سدا گوون، سومرو یاوروجوک، مرات دالتابان، کان تاشانر، انگین اوزتورک، جیوان جانووا و بورا گولسوی از مهم‌ترین بازیگرانی هستند که در این سریال به‌ایفای نقش پرداختند.

در خلاصه داستان این سریال آمده است: فاطما گل اسم دختری است که با برادر ساده‌اش راحمی و زن داداش طمع‌کارش مقدس و برادرزاده 6 ساله‌اش مراد در روستای چشمه واقع شده در استان ازمیر ترکیه زندگی می‌کنند. فاطماگل نامزدی دارد به نام مصطفی. در این روستا پسر دیگری به نام کریم با زنی به نام مریم زندگی می‌کند. مریم بعد فوت مادر کریم او را بزرگ کرده‌ است و وابستگی خاصی بهم دارند. این روستای خوش آب‌وهوا محل اقامتگاه ویلایی ثروتمندان ترکیه از جمله خانواده یاشاران است که قسمتی دیگر از بازیگران سریال را تشکیل می‌دهند. رشات و رفات یاشاران دو برادر و مالک شرکت یاشاران هستند و همسرانشان پریهان حیلمیه که بسیار به هم نزدیک اند و سلیم یاشاران پسر رشات و اردوعان یاشاران پسر رفات هستند.

 

روزی روزگاری (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

روزی روزگاری (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

سریال ترکی روزی روزگاری بین سال‌های 2010 تا 2013 توسط شبکه Kanal D پخش می‌شد. این مجموعه پس از پخش در ترکیه با استقبال عظیم مردم مواجه شد. در ایران نیز این سریال به محبوبیت نسبتا بالایی دست پیدا کرد. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال روزی روزگاری به‌ایفای نقش پرداختند می‌توان به ارکان پتک‌کایا، آیچا بینگول، فرح زینب عبدالله، آراس بولوت اینملی، ویلما الس، امیر برکه زینجیدی و ایلدیز چاغری آتیکسوی اشاره کرد.

خلاصه داستان این سریال بدین شرح است: کاپیتان علی آکارسو با همسرش جمیله و 4 فرزندش مِته، عثمان، پلین و آیلین زندگی خوبی دارد، تا اینکه با کارولین که یک زن هلندی است، آشنا می‌شود. آشنایی کاپیتان علی با کارولین، زندگی ساده و خوش خانواده آکارسو را زیرورو می‌کند. این ماجراها در اواخر دهه 1960 میلادی به وقوع می‌پیوندد.

 

جزر و مد (Medcezir)

جزر و مد (Medcezir)

جزر و مد یک سریال پرسروصدا محصول شبکه Star TV است که بین سال‌های 2013 تا 2015 توسط این شبکه پخش شد. چاعاتای اولوسوی، سرنای ساری کایا، باریش فالای، مینه توگای، هازار ارگچلو و شبنم دونمز ازجمله مهم‌‌ترین بازیگرانی هستند که در این سریال به‌ایفای نقش پرداختند.

در خلاصه داستان سریال جزر و مد آمده است: یامان کوپر جوان باهوشی از پایین شهر و محله توزلودره (به ترکی به معنای دره خاکی) است که در خانه‌ای پرماجرا بزرگ شده‌ است. پدرش آن‌ها را سال‌ها پیش ترک کرده و از آن زمان دیگر با هم ملاقات نداشته‌اند. او با مادر، برادر و ناپدری‌اش زندگی می‌کند. از سوی دیگر میرا بیلیجه سال‌هاست با اورکون جوان اوغلو، تک فرزند تاجری بزرگ، دوست است و از روز اول هرکس می‌داند که آن‌ها با هم ازدواج خواهند کرد. اما میرا می‌داند که دنیا به اندازه آنچه در اطراف او اتفاق می‌افتد زیبا نیست و برای یک رابطه احساسی عمیق خیال پردازی می‌کند.

 

سیب ممنوعه (yasak elma)

سیب ممنوعه (yasak elma)

پخش سریال ترکی سیب ممنوعه از سال 2018 توسط شبکه FOX TV آغاز شد. در این سریال بازیگرانی چون شوال سام، تالات بولوت، انور تونا‏، ادا اجه، سودا ارگنچی، طلعت بولوت، باریش کیلیچ و نسرین جوادزاده به‌ایفای نقش می‌پردازند. داستان سریال سیب ممنوعه بدین شرح است: زینب و ییلدیز (ستاره) دو خواهر هستند که به هم بسیار وابسته هستند، ولی این دو خواهر آروزهای کاملا متفاوتی دارند. زندگی ییلدیز پس از آشنایی با شاهزاده اشراف، اند آرگون تغییر می کند. اندر برای رهایی از همسر هالیت آرگون، ییلدیز را به کار می گیرد.

 

حریم سلطان (Muhteşem Yüzyıl)

حریم سلطان (Muhteşem Yüzyıl)

حریم سلطان ازجمله محبوب‌ترین‌ سریال های تولید شده توسط شبکه Star TV است که در کشورهای زیادی پخش شد. داستان این سریال بر پایه زندگی سلطان سلیمان قانونی است. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال حریم سلطان به‌ایفای نقش پرداختند می‌توان به مریم اوزرلی، خالد ارگنچ، نباهت چهره، نور فتاح‌اوغلو، سلما ارگچ، اوکان یالابیک، محمد گونسور، پلین کاراهان، اوزان گوئن و انگین اوزترک اشاره کرد.

داستان این سریال به دوران سلطنت سلطان سلیمان قانونی اشاره دارد. این مجموعه تلویزیونی توطئه‌ها و دسیسه‌هایی را که در حرمسرا و دربار سلطان سلیمان روی می‌داد به‌تصویر می‌کشد. جزئیات اکثر حوادث و اتفاقاتی که در سریال روی می‌دهد، واقعیت ندارد اما کلیت حوادث واقعیت تاریخی دارد. سلطان سلیمان در 26 سالگی بر تخت سلطنت نشست. او در پی آن بود که امپراتوری عثمانی را قدرتمندتر و گسترده‌تر از امپراتوری اسکندر کبیر سازد و به آن وجهه‌ای شکست‌ناپذیر بخشد.

 

سریال گلپری (Gülperi)

سریال گلپری (Gülperi)

سریالی ترکی گلپری از سال 2018 توسط شبکه Show TV پخش شد و به‌سرعت به یکی از پرطرفدارترین سریال های ترکیه تبدیل شد. مهم‌ترین بازیگرانی که در این سریال به‌ایفای نقش پرداختند می‌توان به نورگل یشیلچای، تموچین اسن، بوراک داکاک، امیر چوبوکچو، سفیکا تولون و آلینا اوزگچن اشاره کرد. این سریال داستان غم انگیز مادری است که حضانت فرزندانش را به خانواده شوهرش باخته و به‌دنبال پس گرفتن آن است.

 

ایزل (Ezel)

ایزل (Ezel)

ایزل بدون شک جزو محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سریال های ترکی در خاورمیانه است که پخش آن از سال 2009 توسط شبکه Show TV آغاز شد. در این سریال بازیگرانی چون کنان ایمیرزالی اوغلو، اسماعیل فیلیز، جانسو دره، ایگیت اوزشنر، باریش فالای، صدف آوجی، تونجل کورتیز و هالوک بیلگینر به‌ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان سریال ایزل بدین شرح است: عامر با دختری به‌نام اِی‌شان دوست است. سردار، پدر اِی‌شان به کمک دو دوست عامر به‌نام‌های چنگیز و علی و به‌کمک خود اِی‌شان، وی را طعمه یک دسیسه از پیش برنامه‌ریزی شده برای سرقت از یک قمارخانه قرار داده و او با خیانت دوستانش به‌عنوان گناهکار راهی زندان می‌شود. عامر طی یک حادثه آتش‌سوزی در زندان به شدت دچار سوختگی می‌شود، اما به‌کمک فردی به‌نام رامیز و طی یک جراحی پلاستیک، چهره اش تغییر می‌یابد. دوستان عامر با فرض مرگ او در حادثه زندان او را به دست فراموشی می‌سپارند، غافل از اینکه عامر با چهره و نام جدید ایزل به‌قصد انتقام‌گیری دوباره وارد جمع دوستانه آن‌ها شده ‌است.

 

برگ‌ریزان (Yaprak Dökümü)

برگ‌ریزان (Yaprak Dökümü)

پخش سریال ترکی برگ‌ریزان از سال 2005 و توسط شبکه Kanal D آغاز شد. این سریال خیلی زود مخاطبانش را تحت‌تاثیر قرار داد و به یکی از محبوب‌ترین سریال‌ های ترکیه تبدیل شد. خلیل ارگون، گوون هوکنا، فحریه اوجن، نسلیهان آتاگول، دنیز چاکر، گوکچه بهادیر، سدا دمیر و تولگا کارل ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی بودند که در سریال برگ‌ریزان به‌ایفای نقش پرداختند.

داستان این سریال شرح زندگی خانواده علیرضا تکین بخشدار بازنشسته است که به همراه همسرش خیریه و پسرش شوکت و چهار دخترش فکرت، لیلا، نجلا و عایشه در شهر ترابزون ترکیه زندگی می‌کنند. با پذیرفته شدن نجلا در یکی از دانشگاه‌های واقع در شهر استانبول، خانواده تکین ناچار به نقل مکان به این شهر می‌شوند و در عمارت پدری علیرضا خان ساکن می‌شوند. سکونت این خانواده در شهر استانبول زمینه‌ساز اتفاقات زیادی می‌شود.

 

بهترین سریال های ترکی

معرفی بهترین سریال های ترکی بیشتر به نظر شخصی افراد و طرفداران بستگی دارد. اما اگر بخواهیم براساس میزان واکنش مردم و نمره‌هایی که سریال ها کسب کرده‌اند بهترین‌ها را مشخص کنیم، می‌توانیم به این مجموعه‌ها اشاره کنیم: فاطما گل، کوزی گونی، محافظ، عشق ممنوع، ایزل، حریم سلطان جزر و مد و نور. البته همان‌طور که ذکر کردیم انتخاب عناوین برتر کاملا به نظر شخصی افراد بستگی دارد و ممکن است نظر شما با سریال‌ هایی که ذکر شد متفاوت باشد.

 

سخن پایانی درمورد راهنمای کامل سریال ترکی برای تماشا و دانلود

طی این مطلب سعی کردیم تعدادی از بهترین و محبوب‌ترین سریال های ترکی را جهت تماشا و دانلود به شما معرفی کنیم. طی سالیان اخیر بسیاری از مردمان کشور ما به سریال ترکی علاقه پیدا کرده‌اند و ساعاتی از اوقات فراغت خود را به تماشای این سریال ها اختصاص می‌دهند. اگر یکی از طرفداران سریال های ترکی هستید، تماشای سریال های معرفی شده در این مطلب را حتما به شما پیشنهاد می‌کنیم.

10

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

در خبرنامه فانیبو عضو شوید
تا جدیدترین مطالب برایتان ارسال شود
ایمیل شما با موفقیت ثبت شد
جهت تأیید عضویت، صندوق ورودی ایمیل خود را چک کنید
در خبرنامه فانیبو عضو شوید
تا جدیدترین مطالب برایتان ارسال شود
ایمیل شما با موفقیت ثبت شد